Panucci: Milan nie przestanie walczyć o Ligę Mistrzów

Panucci: Milan nie przestanie walczyć o Ligę Mistrzów

Christian Panucci udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

Czy Milan gra poniżej swoich możliwości?

Milan chce zdobyć w tym sezonie co najmniej czwarte miejsce, ale swoimi obecnymi wynikami ryzykuje jego utratę. Lazio jest za plecami Rossonerich, zaś Atalanta jest zdolna do wszystkiego o ile utrzyma swoją dobrą formę. Między tymi zespołami jest coraz mniej tlenu. Dla tych zespołów ważne będą ostatnie spotkania w sezonie. Jeśli Milan awansuje do Ligi Mistrzów, wykona kolejny krok naprzód, a wtedy będzie mógł myśleć o dokonaniu większych inwestycji.

Czy Milan zajmie czwarte miejsce w tabeli? 

Wielki zespół potrafi odłożyć na bok euforię lub rozczarowanie. Gattuso dobrze wie, co ma zrobić. Jego zespół nie przestanie walczyć o ten cel. Tak, Milan może zająć czwarte miejsce w tabeli.

Czy Milanowi będzie brakować Paquety?

W ustawieniu 4-3-1-2 Gattuso chciał przetestować inne cechy zespołu. Na pozycji trequartisty możesz zagrać również Suso, ale gra w tym systemie wymaga sporej pracy. W formacji 4-3-3 Milan osiąga do tej pory najlepsze rezultaty.

Czy Piątek jest przereklamowany? Czy Milan potrzebuje takiego napastnika jak on?

Na ostatnich 30 metrach Piątek czuje się jak w domu. Napastnicy są jak akcje na giełdzie, mają swoje wzloty i upadki. Zdarza się, że Ci, którzy mają głód bramek również zawodzą. Piątek jest głodny bramek, co pokazuje na boisku.

Czy Gattuso nie zaszkodził sobie słowami że nie jest wystarczająco dobrym trenerem?

Nie, my wszyscy jesteśmy młodymi trenerami i musimy być wobec siebie samokrytyczni, dokształcać się i rozwijać. Rino jest taki jak mówi: żyje, aby każdego dnia się rozwijać.

Czy Milan może sprawić trudności Juventusowi? 

Dzięki swoim zaletom jest to możliwe. Rossoneri muszą wrócić na właściwe tory i wykorzystać swoje szanse. Wówczas taka sytuacja jest możliwa.

Komentarze

  • avatar
    michcio3
    kiedys czesto walczylismy w cwiercfinalach a teraz walczymy o zakwalifikowanie się.