Panucci: Maldini przekazał nam wszystkie wartości Milanu

Panucci: Maldini przekazał nam wszystkie wartości Milanu

Były zawodnik Milanu, Christian Panucci udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto co Włoch miał do powiedzenia:

Który klub chciałbyś trenować: Milan czy AS Romę?

Powrót do miejsca, w którym spędziło się piłkarską karierę jest czymś naprawdę pięknym. Trenowanie AS Romy byłoby wspaniałym doświadczeniem ze względu na emocje, których tam doświadczyłem.

O Maldinim:

Bawi mnie fakt, że nie posiada on żadnego doświadczenia jako menedżer. Piłka nożna i Milan są jego światem. W swojej karierze rozegrał prawie 1000 spotkań. W piłce nożnej są ludzie, którzy po zakończeniu kariery piłkarskiej kontynuowali swoją przygodę za biurkiem. Są też tacy, którzy pochodzą zupełnie innych światów, niezwiązanych z piłką nożną.

Maldini przekazał nam wszystkie wartości Milanu. Najważniejszą lekcją, jaką mi udzielił, jest zawarta w zdaniu:

Moim największym przeciwnikiem jestem ja sam.

Bardzo podoba mi się jego współpraca z Leonardo. To są osoby na właściwych stanowiskach. Mogą oni na nowo zbudować zwycięski Milan.

O Milanie:

Podoba mi się ten zespół. W poprzednim sezonie przeprowadzili świetne mercato i mają wszystko, aby osiągnąć coś więcej niż szóste miejsce w tabeli. W moim przekonaniu, Milan znajduje się wśród pięciu zespołów, które mogą zagrać w następnym sezonie w Lidze Mistrzów.

O Gattuso i Di Francesco:

Byli świetnymi zawodnikami, a teraz są trenerami twardo stąpający mi po ziemi. Każdy z nich ma swój pomysł na grę i sprawiają, że ich zespoły grają dobrze. Potrafią oni wydobyć to, co najlepsze z zawodników. Ten rok będzie dla Rino czasem, w którym musi udowodnić, że jest wielkim trenerem.

Komentarze