Oficjalnie: Milan i Inter zajmą się przebudową San Siro

Oficjalnie: Milan i Inter zajmą się przebudową San Siro

AC Milan poprzez oficjalną stronę internetową podał do wiadomości, że ekipa Rossonerich podpisała umowę w sprawie przebudowy San Siro w celu dopasowania stadionu do obecnie obowiązujących standardów. Według wstępnych prognoz, pierwsza faza tego projektu powinna się zakończyć jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Komentarze

 • avatar
  Jaca
  Ciekawe jaka będzie łączna wielkość inwestycji. Mam nadzieję, że nie porzucą planów budowy nowego stadionu. Pytanie tylko czy Elliott, który chce zarobić na sprzedaży Milanu, będzie się angażował w budowę stadionu?
  • avatar
   adamos
   wybudują, bo dzięki temu wartość drużyny skoczy w górę... Sprzedając klub sprzedaje się ez nieruchomości i ruchomości klubu...
  • avatar
   Jaca
   Oczywiście, masz rację. Chodziło mi bardziej o to, że budowa stadionu to inwestycja długoterminowa, a nie wiadomo ile czasu Elliott planuje być właścicielem Milanu.
 • avatar
  MK92
  Ja proponuję rozwiązanie, w którym Milan z Interem wykupuje San Siro od miasta na zasadzie współwłasności. Kluby po równo składają się potem na utrzymanie i renowację stadionu, a także dzielą się zyskami z imprez pozasportowych na tym obiekcie. Korzyści finansowe z meczów każdy zabiera do swojej kasy, tak jak teraz. Myślę, że to dużo lepsze rozwiązanie niż obecne, a jednocześnie podtrzymana zostałaby tradycja mediolańskiej rywalizacji.