Oficjalnie: Leonardo odchodzi z Milanu

Oficjalnie: Leonardo odchodzi z Milanu

AC Milan za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej podał do wiadomości, że Leonardo złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora technicznego Milanu.

Rezygnacja Brazylijczyka została przyjęta przez CEO Milanu, Ivana Gazidisa.

Leonardo sprawował swoją funkcję od lipca ubiegłego roku do dnia dzisiejszego.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Tak jak można było się spodziewać. Krótki był ten jego powrót do struktur Milanu i jakoś nie mam jednoznacznego zdania na temat jego pracy. Na pewno z Leonardo byłoby łatwiej sprowadzać talenty z Ameryki Południowej, ale też wraz z jego odejściem świat się nie zawali. Zobaczymy, co Gazidis wykombinuje.
  • avatar
   arczi
   Zgadzam się ale co sezon to kolejne zmiany akurat to mi się już mniej podoba.
  • avatar
   MK92
   To prawda. Myślałem w 2017 roku, że jak Berlusconi sprzeda klub, to nastanie jakaś stabilizacja, a tymczasem jeszcze więcej zamieszania niż kiedyś się zrobiło u nas. Inter pod Suningiem spokojnie się rozwija od 2016 roku i niestety widać teraz tego efekty, bo kuzyni w tym momencie są półkę wyżej niż Milan niemal pod każdym względem.
  • avatar
   Krzychu
   Brak strategii to chyba domena amerykanów, Glazerowie wydają miliony i dalej nie potrafią ustabilizować drużyny. Od trzech lat oglądam to na żywo - na początku roku usłyszałem, że plan wzrostu na ten rok (w korpo w którym pracuje) to ok. 15% gdzie normalny wzrost rdr. to jakieś 3%, po czym spytałem mojego szefa "ale jak to? przecież to jakiś kosmos..." W odpowiedzi usłyszałem jedynie "skoryguje się i w przyszłym roku pójdziemy z nową strategią" :)
   Wracając jednak do Milanu - jeśli doniesienia się potwierdzą to ten klub popadnie w jeszcze większą przeciętność i będziemy mogli pomarzyć o transferach jak Piątek czy Paqueta, bo nikt nie przyjdzie walczyć o fazę grupową LE. Jeśli tak ma wyglądać nowy Milan to wszystkie legendy powinny się od tego odciąć, a obecne władze powinny z przyzwoitości nie odwoływać się do wartości i historii tych barw.
 • avatar
  RayLuka
  A wystarczyło w odpowiednim momencie podjąć decyzję o zwolnieniu Gattuso. Z dużym prawdopodobieństwem ACM awansowałby do LM bo wszystko nam sprzyjało i atmosfera byłaby zupełnie inna.
 • avatar
  Pato
  Ciao, Everton i inni brazylijczycy... :-/
 • avatar
  Bartol
  Uważam, że poza transferem Paquety to za dużo nie wniósł Leonardo. Mercato słabe. Maldiniemu dałbym zaszczytna pozycje z racji legendy klubu i szukalbym fachowca z doświadczeniem. Jedyna osoba ze starego dobrego Milanu to Maldini zasługuje na wybitna pozycje w strukturach Zarządu. Seedorf, Rino, Leonardo..... nie wyszło.