OFICJALNIE: Kibice Genoi nie przyjadą na mecz Milan vs Genoa

OFICJALNIE: Kibice Genoi nie przyjadą na mecz Milan vs Genoa

Stowarzyszenie kibiców Genoa FC wydało specjalny komunikat przed meczem Milan vs Genoa. Oto jego treść.

 Po ostatniej katastrofie, która nas dotknęła, opłakujemy tych, których już tutaj nie ma i martwimy się o tych,  którzy nie mają dachu nad głową, a co za tym idzie martwimy się o przyszłość miasta, które nawet w swojej świetności doświadcza wielu poważnych trudności. 

 Decyzja ta musiała zapaść przed meczem piłki nożnej, nawet jeśli jest to nasz ukochany klub Grifone. Podczas, gdy panowie ze świata futbolu jeszcze nie zdecydowali czy przełożyć mecz Milan vs Genoa, my dokonaliśmy już wyboru, bez żadnego zawahania. 

 Nasze miasto jest w żałobie. Z szacunku do zmarłych, z bólem informujemy, że fani Genoi nie wezmą udziału w zaplanowanym na niedzielę meczu na stadionie San Siro. Nie ma znaczenia, co mówią  na ten temat zwykli ludzie showbiznesu. Nasze milczenie i szacunek wobec naszego miasta i tych, których już nie ma i ich rodzin są ponad wszystko. 

 La Superba [przydomek miasta Genua, przypis redaktorski] poległo, ale kiedyś ponownie się podniesie. Zawsze jesteśmy u jego boku. Ono może ponownie rozbłysnąć, ponieważ jesteśmy jego dziećmi.

Komentarze

  • avatar
    Djurnall
    Spoko. Byle 3Ptk.