Powrót do domu z jednym punktem - Lille 1:1 AC Milan

W ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy, Milan grał na wyjeździe z Lille.

Od początku spotkania wiodącą stroną była ekipa gospodarzy. Już w czwartej minucie, Lille stanęło przed szansą na objęcie prowadzenia. Yusuf Yazici stworzył sobie trochę miejsca w okolicy pola karnego i oddał strzał na bramkę Donnarummy. Na szczęście piłka po jego strzale minęła się z lewym słupkiem bramki.

W kolejnych minutach obie strony nie potrafiły zagrozić swojemu przeciwnikowi. Sytuacja zmieniła się w 40 minucie spotkania. Wówczas Yusuf Yazici oddał strzał w polu karnym rywala na prawą stronę bramki. Gianluigi Donnarumma stanął jednak na wysokości zadania i uratował swój zespół przed stratą bramki.

Dwie minuty później, Luiz Araujo próbował wpisać się na listę strzelców. Brazylijczyk otrzymał podanie od jednego z kolegów z zespołu i oddał strzał w kierunku lewego słupka. Gianluigi Donnarumma ponownie zaliczył skuteczną interwencję i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

W doliczonym czasie pierwszej połowy niewiele się wydarzyło i do przerwy Milan zremisował we Francji 0:0.

Milan zaliczył bardzo mocne wejście w drugą połowę meczu. W 46. minucie, Ante Rebić zagrał futbolówkę do Samu Castillejo, a Hiszpan nie miał większego problemu z umieszczeniem piłki do pustej bramki. W takich okolicznościach Milan objął prowadzenie w dzisiejszym meczu.

W 55. minucie, Hakan Calhanoglu mógł podwyższyć prowadzenie swojego zespołu. Turek otrzymał precyzyjne podanie od jednego z kolegów z zespołu i szybko oddał strzał na bramkę rywala. Niestety piłka minęła się z lewym słupkiem bramki gospodarzy.

W 65. minucie, Lille doprowadziło do wyrównania. Jeden z zawodników gospodarzy zagrał piłkę w poprzek boiska, a ta znalazła się pod nogami Jonathana Bamby, który z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. W takich okolicznościach, na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:1.

Kolejne minuty spotkania nie wpłynęły na końcowy rezultat. W takich okolicznościach Milan wraca do domu z jednopunktową zdobyczą.

Lille (1-4-4-2): Maignan; Pied, Fonte, Botman, Mandava; Araujo, Xeka, André, Bamba; Yazici, David

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma, Dalot, Kjaer, Gabbia, Theo Hernandez; Tonali, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Hauge; Rebić