Skrzydłowi kluczowi w pojedynku z Gryfami, Genoa 0:2 Milan

W ramach 20 kolejki włoskiej Serie A, Milan mierzył się na Stadio Luigi Ferraris z Genoą.

Pierwsza połowa była  pokazem pełnej dominacji ze strony drużyny gospodarzy, którzy kontrowali  przebieg tego meczu. Ekipa Gryfów stworzyła sobie wiele sytuacji  bramkowych, ale za każdym razem defensywa Rossonerich oraz Gianluigi  Donnarumma potrafili oddalić zagrożenie z własnego pola karnego.

Gra w ofensywie w pierwszych 45 minutach w wykonaniu zespołu Il Diavolo wołała o pomstę do nieba:

- brak pomysłu na grę

- brak elementu zaskoczenia

- brak jakiejkolwiek składnej akcji w wykonaniu Milanu

to  tylko niektóre mankamenty związane z postawą klubu z via Aldo Rossi w  pierwszej części meczu z Genoą. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy ani  jednej bramki.

Druga  odsłona wygląda nieco lepiej w porównaniu do pierwszej części spotkania w  wykonaniu Milanu i co najważniejsze, zapewniła drużynie przyjezdnych 3  punkty. W 72 minucie do siatki Genoi trafił Fabio Boriniego po zagraniu w  pole karne Andrei Contiego.

Dziewięć minut później, po  indywidualnej akcji zapoczątkowanej w polu karnym Milanu, Rossoneri  podwyższyli na 0:2 za sprawą Suso.

W takich okolicznościach zespół Il Diavolo zgarnął komplet punktów i wrócić na czwarte miejsce w tabeli.

Genoa (1-4-4-2): Radu; Biraschi, Romero, Criscito; Romulo, Rolon, Zukanovic, Bessa, Lazovic; Kouamé, Pandev

AC Milan (1-4-3-3): G.Donnarumma; Abate, Musacchio, Zapata, Rodriguez; Paquetà, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Cutrone, Borini

swiety33
    Nawet dość ofensywne zestawienie. Conti to chyba sobie nie pogra przy Gattuso.
    bananowy
    A po co conti ma wchodzić i grać pełne mecze skoro dopiero wyszedł z dość sporej kontuzji
    Całkiem fajnie to wygląda na papierze. Borini nie musi być słabszy od Castillejo. Obawiam się trochę o naszą obronę. Forza Milan!
      Slaviio
      Castillejo ostatnio dość slabo Licze na Boriniego w ataku jak w obronie Potrzebne sa 3 punkty jak nigdy Za tydzień napoli później wyjazd do romy wiec to najłatwiejsze spotkanie na papierku w styczniu
    Oskyy
    Musacchio po przerwie i Zapata który mimo ostatniej w miarę stabilnej formy, potrafi wyciągnąć jakiegoś babola z rękawa... Może być niebezpiecznie... I Paqueta ustawiony inaczej niż w pierwszych meczach... Ciekawe jak będzie wyglądał koło Suso
    swiety33
    Czy Cutrone po 20 min. dotknal chociaz raz piłke?
    Slaviio
    ALe Fatalne spotkanie Grudzień to nie był przypadek Hakan jest chyba Slepy
    swiety33
    Paqueta szybko w tej drużynie stanie sie średniakiem. To straszne jak ten zespół ciągnie w ostatnich latach piłkarzy w dół.
    Slaviio
    Piekny balon Hakana oslabia mnie ten chłopak
    Slaviio
    Pierwsza grozna akcja 44 min Z juve było grozniej
    Slaviio
    Sampa torino lazio roma Atalanta Nasze realia w tym sezonie to raczej nie LM Mazzari lepiej trenuje torino Milan gra jak lidze okręgowej Masakra
    KAKA22
    Tego się nie da oglądać. Oczy krwawią. Zero pomysłu w ofensywie, w defensywie to jest jakiś kryminał. Dobrze ze Dollar tam coś broni bo już spokojnie 2:0 powinno być dla Genoi.
    Kamilo
    Tak jak ktos już kiedyś pisał, najlepszym transferem w tym okienku byłaby zmiana trenera. Weźmy tego Jardima...
    swiety33
    I dziwić się że Higuain machał rękoma? Ile dziś piłek dostał Cutrone?
    swiety33
    Dobry mecz Suso, Donnarummy, Contiego i Babajoko :)
    Slaviio
    Z ligi okręgowej po przerwie wracamy na 4 miejsce do LM dobrze ze się obudzili bo było mega slabooo Gonimy Inter heh
    wabik
    Abate Hakan i RR dla mnie w pierwszej kolejności do posadzenia na ławe
    Taki Milan, jak w drugiej połowie, to chce się oglądać. Paqueta pokazał przebłyski geniuszu. Hakan też zaczął grać z wizją, a Borini - mimo ograniczeń technicznych - robił co mógł i wypadł lepiej niż Castillejo w ostatnim czasie. W każdym razie w przekroju całego meczu najlepiej zaprezentowali się Bakayoko i Donnarumma.
    MARCO VAN BASTEN
    Paqueta fajnie sie zabawił ale zrobił smród po tej zabawie, i szkoda że ten wolej nie wpadł . Bakayoko jak zwykle na wysokim poziomie. Conti znowu asysta. Gigi dziś miał dzień- ratował 3 czy 4 razy (szczególnie jak sparował strzał na poprzeczkę) Hakan pokazał formę przy rzucie wolnym. Cutrone jednak lepiej jak wchodzi jako joker. O pierwszej połowie zapominamy, a chce oglądać Milan jak grali w drugiej połowie.
    Matti112
    Bakayoko jak dla mnie dziś bardzo dobrze wypadł
    Widać bez Kessiego gra dużo bardziej swobodnie i co najważniejsze do przodu.
    Zolvix22
    "ale za każdym razem defensywa Rossonerich " że co Rossonerich? w pierwszej połowie coś takiego jak defensywa nie istniała.