Remis w urodziny - Genoa 2:2 AC Milan

W ramach 12. kolejki Serie A, Milan rywalizował o punkty z Genoą.

Pierwsza połowa:

Pierwsza, groźna sytuacja w pierwszej odsłonie miała miejsce w 22. minucie. Hakan Calhanoglu próbował pokonać Mattia Perina z rzutu wolnego, aczkolwiek Włoch stanął na wysokości zadania i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

W 36. minucie, Mattia Destro zmarnował okazję na zdobycie bramki. Włoch znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce. Piłka minęła się z lewym słupkiem bramki Donnarummy i rezultat nie uległ w tamtym momencie zmianie.

W 38. minucie, w podobnej sytuacji znalazł się Ante Rebić i podobnie jak były zawodnik Milanu, nie potrafił zmusić bramkarza rywali do wyjmowania piłki z siatki. Po raz kolejny w tym meczu dobrze zachował się Mattia Perin, który uratował swój zespół przez stratą bramki.

W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie i do przerwy na Stadio Luigi Ferraris widniał wynik 0:0.

Druga połowa:

Genoa rozpoczęła drugą odsłonę z wysokiego C. Eldor Shomurodov otrzymał podanie w pole karne od jednego z kolegów z zespołu i oddał strzał na bramkę Donnarummy. Włoch co prawda obronił ten strzał, ale nie był w stanie skutecznie interweniować przy dobitce Mattia Destro, który z bliskiej odległości zmusił go do kapitulacji. W takich okolicznościach Genoa wyszła na prowadzenie w tym meczu.

W 52. minucie, Milan doprowadził do wyrównania. Davide Calabria stworzył sobie trochę miejsca i oddał strzał z okolicy 25. metra. Piłka po jego strzale powędrowała w lewy, dolny róg bramki i znalazła drogę do siatki.

W 60. minucie, Genoa ponownie wyszła na prowadzenie. Mattia Destro najwyżej wyskoczył do dośrodkowania od Paolo Ghiglionego i strzałem głową wpakował piłkę do bramki rywali.

W 83. minucie, Rossoneri zdobyli bramkę na 2:2. Alessio Romagnoli wykonał bardzo dobry rzut rożny, który wykorzystał Pierre Kalulu. Francuz zrobił to, co do niego należało i doprowadził do wyrównania.

W 90. minucie, Gianluca Scamacca otrzymał precyzyjne podanie od jednego z kolegów z zespołu i próbował pokonać Donnarummę z niewielkiej odległości. Bramkarz Milanu pokazał się z dobrej strony w tej sytuacji i udaremnił zamiary napastnika gospodarzy.

Kolejne minuty nie wpłynęły na końcowy rezultat. W takich okolicznościach, Milan remisuje we własne urodziny 2:2 z Genoą.

Oficjalne składy:

Genoa (1-4-4-2): Perin; Masiello, Goldaniga, Bani, Pellegrini; Ghiglione, Shomurodov, Lerager, Sturaro; Destro, Pjaca

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Dalot; Tonali, Kessié; Castillejo, Calhanoglu, Rafael Leao; Rebić