O krok od kompromitacji, Dudelange 0:1 Milan

Na inauguracje rozgrywek Ligi Europy w  sezonie 2018/2019 Rossoneri udali się na wyjazdowe spotkanie z F91  Dudelange. Mecz z absolutnym kopciuszkiem na europejskich salonach miał  być dla zawodników Gattuso spacerkiem. Trener Rossonerich zdecydował się  na wiele zmian w składzie. W porównaniu z meczem z Cagliari w składzie  ostali się jedynie Romagnoli i Higuain.

Milan  dość spokojnie rozpoczął spotkanie. W pierwszych 10 minutach Rossoneri  przeważali, ale ani  razu nie zagrozili bramce Luksemburczyków. Dopiero w  12’ swoją pierwszą okazję miał Higuain, ale minimalnie przestrzelił z  kilkunastu metrów. Chwilę później kolejna szansa Milanu, ale główka  Castillejo została zablokowana.  W 21 minucie świetny rajd Bakayoko,  były zawodnik Chelsea wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili został  powstrzymany. W kolejnych minutach Milan grał dużo słabiej, a w 36’  swoją szanse mieli nawet gospodarze, ale Stolz w dobrej sytuacji  przestrzelił. Do końca pierwszej połowy Milan wciąż grał bardzo źle i  ostatecznie podopieczni Gattuso schodzili na przerwę z bezbrakowym  remisem.

Druga połowa rozpoczęła się  od świetniej okazji Milanu. Higuain dostał piłkę na kilka metrów przed  bramką, ale oddał słaby strzał i bramkarz gospodarzy zdołał sparować  futbolówkę. W końcu jednak Milan dopiął swego. W 59’ w pole karne wpadł  Castillejo, wyłożył piłkę Higuainowi, a ten płaskim strzałem otworzył  wynik spotkania. Piłka po strzale Argentyńczyka odbiła się jeszcze od  obrońcy Dudelange i wpadła do siatki. Kilka minut później mogło być 2:0,  ale Borini nie zdołał skierować celnie futbolówki po dośrodkowaniu Castillejo. Chwilę potem znowu ta samo dwójka w akcji, ale tym razem  Borini w jeszcze lepszej sytuacji trafił w słupek. W 76 minucie to  Hiszpan miał swoja okazję, ale zwlekał ze strzałem i został zablokowany.  W 83’ Higuain powinien dołożyć drugie trafienie, ale w wybornej  sytuacji przegrał pojedynek z bramkarzem Dudelange. W ostatniej minucie  regulaminowego czasu gry zakotłowało się pod bramką Milanu, ale na  szczęście zawodnicy gospodarzy nie byli w stanie umieścić piłki w  siatce. Ostatecznie Milan pokonał Luksemburczyków 1:0, ale zadowolonym  można być tylko z trzech punktów.

Autor podsumowania: Michał Mirowski

F91 Dudelange – AC Milan 0:1 (0:0)

Higuain 59’

Milan (1-4-3-3): Reina; Abate, Caldara, Romagnoli, Laxalt; Bertolacci, Mauri, Bakayoko; Borini, Higuain, Castillejo

Dudelange (1-4-4-2): Frising; Malget, Schnell, Prempeh, El Hrti; Stolz, Stelvio, Couturier, Kruska; Sinami, Turpel