Zwycięstwo na zakończenie roku - AC Milan 3:2 Lazio

W ramach 14. kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmował u siebie Lazio.

Od pierwszej minuty, Rossoneri starali się zdominować swojego rywala.

W 6. minucie spotkania, Milan mógł wyjść na prowadzenie. Ante Rebić zagrał piłkę do Hakana Calhanoglu, a ten oddał strzał z krawędzi pola karnego. Niestety piłka minęła się nieznacznie z bramką Strakoshy.

W 10. minucie Milan dopiął swego i zdobył pierwszą bramkę na San Siro. Hakan Calhanoglu dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Ante Rebić wykorzystał nadlatującą piłkę i strzałem głową zmusił Strakoshę do wyjmowania piłki z siatki [klik]

W 12. minucie, Lazio mogło doprowadzić do wyrównania. Adam Marusić stworzył sobie trochę przestrzeni i oddał strzał z krawędzi pola karnego. Piłka minęła się jednak z prawym słupkiem bramki Donnarummy.

W 15. minucie, Patric zagrał piłkę ręką i arbiter główny nie miał innego wyjścia jak podyktowanie rzutu karnego dla Milanu. Do jedenastki podszedł Hakan Calhanoglu, który pewnie umieścił pikę w siatce. W takich okolicznościach, na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0 [klik]

W 26. minucie, arbiter główny zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Zdaniem arbitra, Kalulu faulował jednego z rywali. Do rzutu karnego podszedł Ciro Immobile, który ostatecznie nie dał rady pokonać Donnarummy. Bramkarz Milanu co prawda wyczuł intencje rywala, ale nie potrafił uchronić swojego zespołu przed stratą bramki. Luis Alberto wykorzystał niepewność w polu karnym Milanu i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce [klik]

Kolejne minuty pierwszej połowy nie wpłynęły na zmianę rezultatu. Do przerwy Milan wygrywał z Lazio 2:1.

Od początku drugiej połowy, Lazio próbowało zdobyć bramkę wyrównującą. Goście dopięli swego w 59. minucie. Ciro Immobile otrzymał podanie od jednego z kolegów z zespołu i z niewielkiej odległości zmusił Donnarummę do kapitulacji.

W 73. minucie, Muriqi mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Zawodnik Lazio dobrze wyskoczył do piłki z rzutu rożnego i próbował umieścić piłkę w siatce. Na szczęście Donnarumma stanął na wysokości zadania i uratował swój zespół przed stratą bramki.

W 86. i 87. minucie, Ante Rebić próbował zmienić rezultat spotkania. W pierwszej próbie, zamiary napastnika udaremnił Pepe Reina, zaś w drugiej piłka minimalnie minęła się z prawym słupkiem.

W 92. minucie, Theo Hernandez uszczęśliwił kibiców Rossonerich. Francuz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem głową pokonał Pepe Reinę [klik]

Niedługo po tej akcji, sędzia zakończył mecz. W takich okolicznościach, Milan wygrywa z Lazio na San Siro 3:2.

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Krunić; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebić; Leao

Lazio (1-3-5-2): Reina; Patric, Luiz Felipe, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savić, Escalante, Luis Alberto, Marusić; Caicedo, Immobile