Odmienieni Rossoneri po przerwie - Milan 3:2 Hellas

W ramach 8. kolejki Sere A, Milan podejmował u siebie Hellas Werona.

Mecz pewnie rozpoczęli goście, bowiem strzał Ilicia w krótki róg dobrze obronił Tatarusanu. W 7. minucie Veloso przebił piłkę głową do Caprariego, który mając przed sobą jedynie bramkarza, uderzył z woleja nie do obrony. W ten sposób Hellas wyszedł na prowadzenie 0:1.

W 22. minucie Romagnoli zahaczył przeciwnika we własnym polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Po wideoweryfikacji podtrzymał on swoją decyzję, do piłki podszedł Barak i pokonał Tatarusanu. Rumuński bramkarz wyczuł strzelca, lecz nie był w stanie uchronić swej drużyny przed stratą bramki na 0:2.

Milan grał w pierwszej połowie bardzo źle. Piłkarze Pioliego nie potrafili kreować groźnych akcji, notowali mnóstwo strat i razili niedokładnością.

Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy wyniku 0:2 dla Hellasu.

Na drugą połowę piłkarze Il Diavolo wyszli zdeterminowani, by odmienić losy meczu. Na pierwsze efekty dej dominacji musieliśmy jednak chwilę poczekać.

W 59. minucie Rafael Leao dośrodkował na głowę Oliviera Giroud, a Francuz pewnym strzałem pokonał Montipo. Milan zdobył bramkę kontaktową! Dziesięć minut później Leao uderzał bardzo groźnie z lewego skrzydła, lecz minimalnie chybił.

W 74. minucie faulowany w polu karnym gości był Castillejo. Sędzia po otrzymaniu informacji z wozu VAR podtrzymał decyzję o rzucie karnym. Brzemię wykonania jedenastki wziął na siebie Franck Kessie i płaskim strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania!

Rossoneri szli za ciosem i wcale nie ustali po zdobyciu bramki na 2:2. Już 120 sekund po tym golu z piłką na skrzydle znalazł się Castillejo. Hiszpan dośrodkował w pole karne, a tam Koray Gunter fatalnie skiksował i pokonał własnego bramkarza. Gospodarze prowadzili już 3:2!

Podopieczni Stefano Pioliego w drugiej połowie byli zupełnie inną drużyną i wciąż atakowali bramkę gości. Więcej na boisku się już jednak nie wydarzyło i sędzia zakończył to spotkanie. Milan zwyciężył z Hellasem 3:2!

Bramki:
7' Caprari (0:1), 24' Barak (0:2), 59' Giroud (1:2), 76' Kessie (2:2), 79' Gunter o.g. (3:2)

Składy:

AC Milan (1-4-2-3-1): Tatarusanu; Calabria, Tomori, Romagnoli, Ballo-Toure; Bennacer (77' Ibrahimović), Kessie; Saelemaekers (46' Castillejo), Maldini (46' Krunić), Rebić (36' Leao); Giroud (82' Tonali)
Trener: Stefano Pioli

Hellas (1-3-4-2-1): Montipo; Ceccherini (46' Sutalo), Gunter, Casale; Faraoni, Ilić, Veloso (60' Tameze), Lazović (79' Cancellieri); Barak, Caprari (60' Simeone); Kalinić (63' Lasagna)
Trener: Igor Tudor