O zimowym mercato okiem MN i LGdS

O zimowym mercato okiem MN i LGdS

Milannews.it i La Gazzetta dello Sport zabrali głos w sprawie możliwych poczynań Milanu podczas zimowego mercato. Oto, co wspomniane źródła miały do powiedzenia w tej sprawie.

Milannews.it:

- Milan wciąż czeka na decyzję Zlatana Ibrahimovicia. Oferta Rossonerich pozostaje niezmienna: umowa na pół roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Wartość kontraktu (na 1,5 roku) opiera się na kwotę 6 mln euro netto. 

- Rossoneri chcą pozyskać Jeana Claira Todibo bez żadnych haczyków (np. bez opcji odkupu zawodnika przez Blaugranę w przyszłości). Klub z via Aldo Rossi chciałby kupić Francuza za mniej niż 20 mln euro. 

- klub z via Aldo Rossi rozgląda się nad nowym pomocnikiem. Franck Kessie może zostać poświęcony, aby zrobić miejsce dla nowego piłkarza. 

- Ricardo Rodriguez i Fabio Borini są kandydatami do opuszczenia Milanu w styczniu. Szwajcar cieszy się zainteresowaniem Napoli i Fenerbahce, które chciałoby wypożyczyć 27-latka. Jeśli chodzi o Włocha, Crystal Palace, Fiorentina i Genoa złożyły zapytanie w sprawie 28-latka. 


La Gazzetta dello Sport:

- Zlatan Ibrahimović wciąż zastanawia się nad swoją przyszłością. Na ten moment Szwed ma dwie opcje: powrót do Milanu lub zakończenie kariery. Wiele wskazuje na to, że 38-latek podejmie ostateczną decyzję po świętach Bożego Narodzenia.

- Milan wierzy w to, że uda mu się pozyskać w styczniu Jeana Claira Todibo. Rossoneri nie zamierzają płacić za piłkarza 20 mln euro (tyle chce FC Barcelona) i godzić się na jakiekolwiek klauzule odkupu w przyszłości przez drużynę z Katalonii. Oba kluby pracują nad znalezieniem porozumienia.

- Ricardo Rodriguez, Davide Calabria, Fabio Borini i Ante Rebić są głównymi kandydatami do odejścia z Milanu podczas najbliższej kampanii transferowej. 

Komentarze

  • avatar
    Kamilo
    Nie ma sensu zmiana formacji na 3-5-2 w tym momencie sezonu. Za duża przebudowa by się wiązała z tym. Na ten moment zrobić 2-3 transfery uzupełniające i wałkować 4-3-3 nadal, a w lecie w miarę możliwości, zmiana kadry pod nowe ustawienie lub wzmocnienie pozycji, które będą tego wymagały i pozostanie przy obecnej formacji. Wszystko też będzie zależało od trenera, bo Pioli za wiele wspólnego z grą na trójkę obrońców to nie ma.
  • avatar
    MK92
    Doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie - najlepiej po jednym piłkarzu spełniającym to kryterium do każdej z trzech podstawowych formacji. Myślę, że byłoby nas na to stać, zwłaszcza przy prawdopodobnych odejściach kilku zawodników. Skupiając się na kolejnych młodzieńcach o niepewnej przyszłości nie zrobimy kroku w przód.