O sytuacji na linii Milan-UEFA słów kilka

O sytuacji na linii Milan-UEFA słów kilka

Włoskie media postanowiły zabrać głos w związku z wczorajszym komunikatem UEFA dotyczącym Milanu [klik]

Oto, co niektóre z nich miały do powiedzenia:

Il Giornale:

Wyrok Izby Śledczej Organu Kontroli Finansowej UEFA powinien się pojawić za kilka miesięcy. Milan będzie dążył do zawarcia ugody między stronami. Jeśli wspomniany wyżej wyrok będzie zbyt surowy dla Rossonerich, Milan odwoła się od niego w TAS. Ponadto zespół Il Diavolo będzie musiał stawić czoła wszelkich oskarżeniom jak chociażby ze strony właściciela AS Romy, Jamesa Palotty, który jakiś czas temu wysłał do UEFA swoje uwagi co do działalności klubu z via Aldo Rossi w ostatnich latach czy wytłumaczyć się z ostatniego zimowego mercato, podczas którego wydano ponad 60 mln euro.


La Gazzetta dello Sport:

Milan dystansuje się od działań dokonanych przez Yonghong Li w sezonie 2017/2018. Rossoneri będą musieli osiągnąć zrównoważony budżet w 2020 roku. Rok 2021 musi być pod względem finansowym jeszcze lepszy dla Milanu, aby spełnić oczekiwania UEFA. Zespół Il Diavolo będzie pracować nad ugodą z UEFA


La Stampa:

Wyrok Izby Śledczej Kontroli Finansowej UEFA powinien pojawić się na początku wiosny 2020 roku. Milan będzie pracował nad wypracowaniem porozumienia między stronami przed tym okresem. Na ten moment trudno jest powiedzieć jakie sankcje mogą zostać nałożone na ekipę Rossonerich. 


Il Sole 24 Ore:

Wczorajszy komunikat ze strony UEFA nie jest zaskoczeniem dla Milanu. Elliott dołoży wszelkich starań, aby ponieść jak najmniejsze konsekwencje w związku z działalnością poprzedniego zarządu Milanu. Ponadto Amerykanie nie zrezygnują z inwestycji mających na celu ożywienie ekipy Rossonerich. Włoski dziennik dodaje, że Elliott jest gotowy do walki z UEFA.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Elliott na pewno tego tematu nie odpuści. Singer chce poważnie zainwestować w Milan, a tu co chwila UEFA go hamuje za niegospodarność Berlusconiego i Yonghonga Li, gdy tymczasem kluby o ugruntowanej pozycji w europejskiej piłce mogą teraz czynić ogromne inwestycje, bo dużo zarabiają, a takie PSG to w ogóle się śmieje w twarz twórcom FFP. Przecież to jest jawnie niesprawiedliwy układ, który jedynie pogłębia dysproporcje między silnymi a słabszymi. Mam nadzieję, że Milan będzie iskrą, która spali ten komunistyczny wymysł.
  • avatar
    Paolo03
    Dlatego potrzebna jest nam LM. Poprawi to naszą sytuację finansową i odświeży nasz marketing. Oj dawno nas nie było na salonach. Oczekuje tego mocno.