O sytuacji Milan-FFP okiem LGdS

O sytuacji Milan-FFP okiem LGdS

La Gazzetta dello Sport postanowiła przyjrzeć się sytuacji Milanu w kontekście Finansowego Fair Play.

Pandemia sprawiła, że niemal każdy klub w Europie odnotował w pewnym stopniu straty w budżecie. Aby je ograniczyć, UEFA zdecydowała się połączyć okres rozliczeniowy z 2020 i 2021 w jedną całość.  

Na ten moment sytuacja finansowa Rossonerich wygląda zachęcająco. Wynika to z poprawy sytuacji w klubowym budżecie poprzez chociażby wprowadzenie regulacji w kominie płacowym czy okresowe podwyższanie klubowego kapitału. 

Włoski dziennik dodaje, że jak na razie Milan nie może liczyć na zawarcie dobrowolnego porozumienia z UEFA. Wynika to z nie najlepszej sytuacji klubu z via Aldo Rossi pod koniec rządów Silvio Berlusconiego oraz kadencji Yonghong Li. 

Komentarze

 • avatar
  kusniak90
  Brawo UEFA my nie możemy liczyć na dobrowolne porozumienie, nie możemy swobodnie poruszać się po rynku transferowym, nie zagraliśmy w LE jako kara, a Manchester City śmieje się wydając kolejne miliony na transfery, obchodząc przepisy, a w nagrodę zagrają w LM :)
 • avatar
  Jachu1899
  FFP to jeden problem, drugi zaraz się pojawi gdy zagramy w eliminacjach do LE.
  jak sobie przypomne jakie jaja sie odprawiały podczas naszych ostatnich meczy w grupie z Betisem czy wcześniej pucharowym z Arsenalem to już na samą myśl Mi ciśnienie znów skacze. jedyna nadzieja to VAR że teraz nie każde guwno przejdzie.