O przyszłości Ibrahimovicia słów kilka

O przyszłości Ibrahimovicia słów kilka

Poniżej prezentujemy najnowsze doniesienia w sprawie Zlatana Ibrahimovicia, który od jakiegoś czasu jest łączony przez włoskie i zagraniczne media z powrotem do Milanu.

Gianluca Di Marzio:

Zlatan Ibrahimović nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości. Najprawdopodobniej pojawi się ona w połowie grudnia. Na chwilę obecną najbardziej zdeterminowana do pozyskania Szweda wydaje się być Bologna. Milan na razie nie złożył żadnej oferty za 38-latka. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, Ibra nie uważa pieniędzy za swój priorytet. Kluczowe dla niego jest znalezienie odpowiednich bodźców i motywacji do gry.

Sportmediaset:

Zlatan Ibrahimović chciałby podpisać umowę z klubem, który zagwarantuje mu zarobki na poziomie 3,5 mln euro netto za sezon. Milan, Napoli i Bologna chcieliby nawiązać współpracę z 38-latkiem tylko na 6 miesięcy z możliwością przedłużenia współpracy o kolejny rok aniżeli zaoferować mu od razu umowę na półtora roku.

Gdyby wspomniane oczekiwania finansowe Szweda okazałyby się prawdziwe, Elliott nie miałby nic przeciwko powrotowi Ibrahimovicia na San Siro. Na chwilę obecną to klub z via Aldo Rossi jest faworytem do pozyskania byłego reprezentanta Szwecji. 


Jennifer Wegerup, szwedzka dziennikarka Alfonbladet, korespondentka La Gazzetta dello Sport i prywatnie przyjaciółka Zlatana Ibrahimovicia w rozmowie z Radio Punto Nuovo przestawiła sytuację swojego rodaka:

 Czy Ibrahimović pożegna się z piłką? To możliwe, on już ma 38 lat. 

 W 2011 roku przeprowadziłam wywiad z Filippo Inzaghim. Wówczas Zlatan powiedział mi:

 Pippo to fenomen, ale nie będę mógł grać w jego wieku.

Pomimo swojego wieku, Ibra wciąż jest silny, ale być może nadszedł czas, aby pożegnać się z fanami.

Czy Zlatan rozmawiał z Ancelottim? Pojawiły się pewne głos na ten temat, ale nie ma nic w tym konkretnego. Zlatan lubi Napoli i Neapol jako miasto. Swego czasu marzył o zakończeniu tam swojej kariery. Zlatan naprawdę lubi być witany i czuć się jak król oraz cieszyć się uznaniem. Na ten moment takie rozwiązanie jest jednak mało prawdopodobne, ale nie tylko w odniesieniu do Napoli. Zlatan nie jest głupi i taki transfer wiązałby się z niemałym ryzykiem. Pamiętajmy, że opuścił on Serie A 7 lat temu. MLS to nie Serie A. We Włoszech są bardzo silni obrońcy. Pomimo jego wieku, nie brakuje mu siły, ale mimo to może mieć pewne problemy. Strzelił on wiele bramek w Stanach Zjednoczonych, ale Serie A jest jedną z najtrudniejszych lig na świecie. Znając go, wątpię, aby podjął się takiego ryzyka. 

Kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja? Myślę, że wciąż myśli o tym, co zrobić, zobaczymy. On jest bardzo inteligentnym człowiekiem i z pewnością jego decyzja będzie odpowiednio przemyślana. Jeśli zdecyduje się na powrót do Włoch, stanie się tak, ponieważ nawet jeśli jest miliarderem i ma wiele planów, będzie odczuwał wielką pustkę z powodu braku gry. Piłka nożna jest całym jego życiem. Jeśli zdecyduje się wrócić do Włoch to zrobi to dlatego, ponieważ nie będzie on w stanie pożegnać się z piłką nożną.

Komentarze

 • avatar
  KAKA22
  "A teraz wracajcie oglądać baseball" xd
 • avatar
  kusniak90
  No cóż dla mnie zakontraktowanie Ibry to gwarancja jakości w ataku. Piątek się pogubił, był w gazie w Genuii i przeniósł to do Milanu, ale ten sezon to weryfikacja, której nie podołał. Moim zdaniem nie można go skreślać wręcz przeciwnie on jest w stanie się odbudować i strzelać, potrzebuje jednak czasu, którego nie mamy, dlatego uważam że sprowadzenie Ibry to jakość na już i dawanie Krzyśkowi możliwie jak najwięcej szans na granie, kiedy mecz jest wygrany. Wszyscy narzucili na Krzyśka presję, w zasadzie sam ją sobie bramkami narzucił i jej nie udźwignął, ale to wciąż materiał na dobrego napastnika.
 • avatar
  Pato
  Pójdzie do Napoli.