O przyszłości Gattuso okiem włoskich mediów

O przyszłości Gattuso okiem włoskich mediów

Poniżej prezentujemy w jednym miejscu stanowisko włoskich mediów w sprawie dalszych losów Gennaro Gattuso i jego potencjalnych następców.

Gianluca Di Marzio:

Zarząd poważnie zastanawia się nad zwolnieniem Gattuso. Mecz ze SPAL będzie kluczowy dla 40-latka. Tylko przekonujące zwycięstwo w tym meczu pozwoli Gattuso zachować posadę.


Sky Sport: 

Tylko wygrana ze SPAL w dobrym stylu uchroni Gattuso przed zwolnieniem.


Mediaset: 

Przyszłość Gattuso w Milanie wisi na włosku. Kierownictwo Rossonerich myśli nad następcą Włocha:

- Paolo Scaroni jest zwolennikiem zatrudnienia Leonardo w roli trenera Milanu do końca sezonu, a następnie znalezienia szkoleniowca na wysokim poziomie

- marzeniem Ivana Gazidisa jest Arsene Wenger 

- inne kandydatury brane pod uwagę to Roberto Donadoni i Francesco Guidolin 


La Stampa:

Na szczycie listy życzeń na nowego trenera Milanu znajdują się Antonio Conte i Arsene Wenger. Roberto Donadoni może zostać tymczasowym szkoleniowcem ekipy Rossonerich. Były piłkarz zespołu Il Diavolo miałby przejąć Milan do końca sezonu.


La Gazzetta dello Sport:

Faworytem do zastąpienia Gennaro Gattuso jest Arsene Wenger. Francuz chciałby otrzymać pełny kontrakt (nie na pół roku) i możliwość decydowania w sprawie mercato. Alternatywami dla 69-latka są Roberto Donadoni (popierany przez Paolo Maldiniego) i Francesco Guidolin (wspierany przez Paolo Scaroniego). 


Domenica Sportiva:

Kandydaci do zastąpienia Gattuso:

- Leonardo (do końca roku)

- Roberto Donadoni 

- Paolo Sousa

- Arsene Wenger

- Filippo Inzaghi


Franco Ordine:

Gennaro Gattuso stracił kontrolę nad tym, co się dzieje w szatni. Rino nie ma poparcia kierownictwa Milanu i jego los jest tak naprawdę przesądzony.

Komentarze

 • avatar
  Cleaver
  Oby to była prawda - a przynajmniej ta część o zwolnieniu i o przesądzonym losie.
 • avatar
  bananowy
  Inzaghi? Przesada...
 • avatar
  MilanFanJ
  Pippo :D:D:D padłem.......
 • avatar
  dragon1984
  w szpitalu żaden trener nie pomoże
 • avatar
  Krzychu
  Im bliżej do zwolnienia Rino tym zabawniejsze są wymysły dziennikarzy, gdzie za niego Pippo z jeszcze słabszej Bolo :D Równie szalone jak Lełonardo :D Z tego całego towarzystwa chyba tylko Wenger, przynajmniej byśmy mieli pewne 4 miejsce :)
 • avatar
  Tak bym to widział: Conte > Jardim > Wenger. Niestety na Conte szanse są minimalne, Jardim nawet nie jest wymieniony, jedynie Wenger jest dość popularną kandydaturą. Reszta wymienionych tutaj to jakaś kpina, już nie mówiąc o pomyśle z Leonardo czy powrocie Pippo. Najlepiej niech zapytają się portiera czy nie poprowadzi sobie klubu przez kilka miesięcy, przecież każdy może. Jak już ma być kabaret to niech będzie z najwyższej półki.
 • avatar
  Kamilo
  Czyli niemal przesądzone jest zwolnienie Rino. Osobiście chciałbym Jardima, a jak nie on to Wenger wydaje sie ciekawa opcją zwłaszcza ze z Gazidisem się znają.
  • avatar
   BF
   to że się znają nic nie znaczy... To Gazidis ograniczał wpływ na transfery u Francuza i nagle ma być znowu decydujący?

   chroń boże przed Donadonim, już prędzej Guidolina można zaakceptować
  • avatar
   Kamilo
   Mi sie wydaje, że fakt znajomości obu panów z Arsenalu ma więcej wspolnego niż nam sie wydaje. Gazidis juz współpracował z Wengerem i będzie wolał wziąć sprawdzonego czlowieka niż wynalazek pokroju Donadoniego; Guidolin pewnie też nie znajdzie uznania w jego oczach, choć wydaje sie na ten moment nie najgorszą opcją.
 • avatar
  MK92
  Te niektóre propozycje mediów są po prostu groteskowe...
 • avatar
  Tomekp
  Wengera lepiej nie zostawiać na lato, tylko lepiej od razu go sprawdzić na te pół sezonu. Menedżer w Anglii i trener we Włoszech to dwie różne role, dodatkowo Wenger w ostatnich 3-4 latach był notorycznie wygwizdywany przez swoich fanów. Wenger poza Arsenalem i poza Anglią to duża niewiadoma no i ma już 70 lat.