O przyszłości Donnarummy okiem LGdS

O przyszłości Donnarummy okiem LGdS

La Gazzetta dello Sport informuje, że w najbliższych tygodniach Gianluigi Donnarumma powinien podjąć decyzję w sprawie najbliższej przyszłości. 

Umowa 21-latka obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, na mocy której zarabia 6 mln euro netto za sezon. Rozmowy w sprawie nowej umowy utknęły na razie w martwym punkcie, między innymi z powodu pandemii koronawirusa.

Kierownictwo Milanu chciałoby kontynuować współpracę z młodym Włochem, ale wiele zależy teraz od samego zawodnika jak i jego agenta, Mino Raioli, który chciałby znaleźć nowy klub dla swojego klienta i przy okazji na tym zarobić.

O zakontraktowaniu Donnarummy myśli PSG i Juventus i kilka klubów z Premier League.

Kto może zastąpić Gigio?

Milan zdaje sobie sprawę z tego, że brak podpisu pod nową umową przed rozpoczęciem letniego mercato, może oznaczać, że najbliższa kampania transferowa może być ostatnią szansą na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na zawodniku. Zespół Il Diavolo bierze pod uwagę różne opcje i rozgląda się nad potencjalnymi następcami Włocha. Wśród nich są takie nazwiska jak: Pepe Reina, Alessandro Plizzari, Juan Musso (Udinese) czy Alex Meret (Napoli).

Komentarze