O przełamanie złej passy z czołówką - AC Milan vs AS Roma

W ramach 28 kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmie na własnym terenie AS Romę.

O zakończenie miesiąca w dobrych nastrojach:

Najbliższe ligowe spotkanie będzie dla Milanu okazją do złamania złej passy jeśli chodzi o spotkania z Top 6 ligi w tym sezonie. Na 7 możliwych spotkań, Rossoneri odnieśli aż 6 porażek i zdobyli raptem 1 punkt (w meczu przeciwko Napoli). Tak słabej serii zespół Il Diavolo nie miał od lat.

Jutrzejsza ligowa potyczka będzie również okazją do potwierdzenia, że wysoka zdobycz bramkowa w ostatniej kolejce i dobra postawa w meczu z Lecce nie były kwestią przypadku czy też chwilowym wzrostem formy.

W ostatnich 5 spotkaniach, Milan odniósł 2 zwycięstwa, 2 remisy i porażkę. W tym czasie podopieczni Stefano Piolego 7 razy pokonywali bramkarza rywali i 4 razy musieli wyjmować piłkę z własnej siatki.

Milan przystąpi do tego spotkania bez Mateo Musacchio, który z powodu operacji kostki nie zagra już w tym sezonie i Zlatana Ibrahimovicia, który od wczoraj trenuje z zespołem po kontuzji mięśnia płaszczkowatego. Według wstępnych prognoz, Simon Kjaer powinien być gotowy na niedzielny mecz i zagrać w nim od początku.

Co słychać u najbliższego rywala?

Giallorossi wrócili do gry po kilkumiesięcznej przerwie w dobrych nastrojach. Roma wygrała pierwszy mecz po przerwie z Sampdorią 2:1, choć przegrywała do przerwy 0:1. Komplet punktów zapewnił im najlepszy strzelec zespołu, Edin Dzeko.

W ostatnich 5 meczach, Wilki nie zaznały smaku porażki.  Stołeczny zespół odniósł 4 zwycięstwa i remis (12 zdobytych bramek, 5 straconych).

Dyrektor sportowy Romy, Gianluca Petrachi powinien na dniach opuścić stołeczną ekipę (Il Tempo)

Co należy wiedzieć przed meczem?

- W 5 ostatnich starciach z Romą, Milan odniósł 2 zwycięstwa, 2 porażki i remis.

- Milan uczci minutą ciszy niedawno zmarłego Pierino Pratiego, byłego zawodnika ekipy Rossonerich.

- Po raz ostatni Milan mógł się cieszyć z wygranej i to na własnym terenie nad AS Romą 31 sierpnia 2018 roku. Wówczas podopieczni Gennaro Gattuso pokonali stołeczną ekipę 2:1.

Ciekawostki przed meczem:

- Roma zdobyła w tym sezonie 53 bramki (5. rezultat w Serie A). Dla porównania Milan trafił do siatki 32 razy (14. wynik w lidze).

- Giallorossi stracili w obecnej kampanii 36 bramek (7. wynik ligi). Rossoneri stracili z kolei 35 bramek (6.rezultat w Serie A)

- Milan zdobywa około 1,44 pkt na mecz, zaś Roma około 1,78 pkt na spotkanie.

- Simon Kjaer przez niecały rok (2011-2012) bronił barw Giallorossich.

- Alessio Romagnoli jest wychowankiem AS Romy. Wystąpił w niej w 14 spotkaniach.

- Bryan Cristante jest wychowankiem Milanu. W barwach Rossonerich Włoch zagrał w 5 meczach.