O poszukiwaniach nowego szkoleniowca Milanu słów kilka

O poszukiwaniach nowego szkoleniowca Milanu słów kilka

La Gazzetta dello Sport, Il Giornale i Sportmediaset postanowili zabrać głos w sprawie poszukiwań nowego trenera dla Milanu.

Poniżej przedstawiamy stanowisko wspomnianych źródeł w tej sprawie:

La Gazzetta dello Sport:

- Wczoraj wieczorem odbyła się kolacja z udziałem Andriya Shevchenki i Paolo Maldiniego. Tematem rozmów było nawiązanie współpracy między stronami. Gdyby Ukrainiec zgodził się na pracę w ekipie Rossonerich, musiałby pogodzić ze sobą obowiązki trenera Milanu i Ukrainy, co byłoby niełatwym zadaniem. Asystentem 43-latka w Milanie byłby obecny współpracownik Shevchenki w kadrze narodowej, Mauro Tassotti.

- Na chwilę obecną faworytem do przyjęcia sterów w Milanie jest Rudi Garcia. Brane pod uwagę są między innymi kandydatury Claudio Ranieriego i Gennaro Gattuso. W przypadku ostatniego z wymienionych kandydatów, Włoch mógłby się zgodzić na powrót do swojego byłego klubu o ile kierownictwo zespołu Il Diavolo skontaktuje się z nim bezpośrednio.


Il Giornale:

Marco Giampaolo pozostanie trenerem Milanu przynajmniej do soboty. Ivan Gazidis ostrożnie podchodzi do pomysłu zwolnienia obecnego trenera Milanu. Zakończenie współpracy z 52-latkiem oznaczałoby przyznanie się do błędu i odrzucenie projektu wokół wspomnianego szkoleniowca.

Jeśli jednak doszłoby do zwolnienia Giampaolo, jedynym kandydatem, który zyskałby poparcie ze strony wszystkich przedstawicieli klubu z via Aldo Rossi byłby Massimiliano Allegri, aczkolwiek nie byłaby to tania opcja. 


Sportmediaset:

Milan nie planuje zmiany szkoleniowca, chyba, że sobotni mecz z Genoą zakończy się niepowodzeniem. Na chwilę obecną faworytem do przejęcia drużyny jest Rudi Garcia, który od 30 czerwca pozostaje na bezrobociu. Pomysł zatrudnienia Andriya Shevchenki jest na razie tylko sugestią. W sprawie ewentulanego zakontraktowania Ukraińca nie podjęto na razie żadnych kroków.

Komentarze

 • avatar
  Pablo80
  Tylko Alegrii a Sheva na asystenta.
 • avatar
  Krzychu
  Zanim pojawi się nowy trener to ten klub musi zrobić trzy podstawowe rzeczy:
  1. Sprzedać Suso żeby nowy trener nie mógł popełnić błędu poprzedników
  2. Sprzedać Hakana żeby przypadkiem trener nie pomyślał, że kiedyś wróci do formy
  3. Sprzedać Kessie żeby skończyć z żenującymi próbami strzałów z trzech metrów
 • avatar
  Kamilo
  Zamiast gadac o trenerach którzy nic nie osiągnęli, to lepiej szukać kogoś kto w swojej karierze trenerskiej z gówna bat ukręcił i był w podobnej sytuacji do obecnego Milanu. Mam na myśli nikogo innego jak Wengera. Człowiek z doświadczeniem i autorytetem jest potrzebny na tym stanowisku i Gazidis powinien wykorzystać kontakty żeby go tu ściągnąć. Mamy młody skład a Francuz potrafi pracować z młodymi zawodnikami.
 • avatar
  bananowy
  z gówna bata mógłby ukręcić najbardziej nie kto inny jak pan Jurgen ;)
  ale wiadomo- niedostępny. Władza jeśli chce mieć wyniki to powinni już rzucić więcej dla trenera a nie po kosztach
  • avatar
   Krisu
   W Liverpoolu podobno obawiają się odejścia Kloppa bo w Niemczech coraz poważniej mówi się o zakontraktowaniu go jako selekcjonera reprezentacji narodowej. Osobiście wątpię żeby Jurgen zrezygnował z piłki klubowej na rzecz prowadzenia reprezentacji, ale kto wie
 • avatar
  Szymix
  Potem Ronaldinho, Pirlo, Beckham i każdy inny były piłkarz Milanu ... czy tak trudno zrozumieć, że fakt grania kiedyś na poziomie zawodowym nie oznacza posiadania umiejętności trenerskich ?
 • avatar
  swiety33
  Jak czytam, że "ktoś nie będzie tanią opcją" to mnie szlag trafia. Chcesz mieć jakość to musisz zapłacić bo inaczej zamiast jakość jest jakoś. Kiedy w tym durnym kierownictwie zrozumieją, że więcej szkód finansowych w dłuższej perspektywie przynosi dziadowanie na pensjach, transferach niż kupowanie po taniości i potem brak awansu do pucharów, że o LM już nie wspomnę. Chcesz mieć tani zespół? To grasz o środek tabeli.
 • avatar
  MK92
  Szewczenko jest obiecującym trenerem, nieźle sobie radzi z reprezentacją Ukrainy, ale jak on by pogodził bycie selekcjonerem z prowadzeniem Milanu? Poza tym, jest jeszcze za mało doświadczony, by się tu pakować i ryzykować swoją wielką legendę. Allegri byłby marzeniem, ale chyba nie do spełnienia.