O okolicznościach odejścia Ibry na podstawie jego autobiografii

O okolicznościach odejścia Ibry na podstawie jego autobiografii

Poniżej prezentujemy fragment autobiografii Zlatana Ibrahimovicia "Jestem futbolem", który wyciekł do mediów społecznościowych.

Galliani powiedział mi:

Nie przejmuj się Zlatan, nie sprzedamy Cię. 

Kilka tygodni później, byłem w domu w Valcholm. Wróciłem niedawno z wycieczki. Spojrzałem na telefon, a na nim 5 nieodebranych połączeń od Raioli.

Mino powiedział mi:

- Leonardo chce z Tobą rozmawiać.
- Jaki Leonardo? - spytałem.
- Dyrektor sportowy PSG
- Posłuchaj mnie, nie zamierzam z nim rozmawiać. Galliani powiedział mi, że mnie nie sprzeda.
- Zlatan, ale oni już to zrobili...

Poprosiłem Raiolę, aby zrobił wszystko, aby ten transfer nie doszedł do skutku. Dwadzieścia minut później znowu do mnie zadzwonił:

Możesz otrzymać wszystko o co tylko poprosisz. Oni są gotowi spełnić Twoje oczekiwania.

Po jakimś czasie zdałem sobie sprawę z tego, że nie ma już odwrotu. 

Powiedziałem wtedy do Mino:

W porządku, zajmij się wszystkim. 

Jestem słowną osobą i kiedy coś mówię to, to robię.

Komentarze

 • avatar
  KAKA22
  Oj łysy łysy... co wyście najlepszego zrobili??? I od tamtych dwóch transferów (Ibra , Thiago Silva) Milan to równia pochyła.
 • avatar
  MK92
  Nazwijmy rzeczy po imieniu. Latem 2012 roku w Milanie miał miejsce sabotaż.
  • avatar
   KAKA22
   Ja nie wiem jakim trzeba być debilem zeby puścić dwóch najlepszych zawodników w klubie jednocześnie i to jeszcze za tak marne pieniądze. Moim zdaniem te dwa transfery odbijają się na nas do dnia dzisiejszego. Sprzedać takich dwóch grajków za 55mln to trzeba być naprawdę skończonym idiota albo po prostu Gallianim! Jeszcze Łysol pewnie był przekonany ze zrobił deal życia... ale jestem zły.
  • avatar
   MK92
   Dokładnie. W dodatku ta sprzedaż Ibry i Silvy nałożyła się czasowo z odejściem Senatorów. To był gotowy scenariusz na sportowy upadek Milanu. I tak jakimś cudem udało się dobić do podium ligowego na wiosnę 2013 roku. Niestety, głównym kozłem ofiarnym stał się potem Allegri.
 • avatar
  Pewnie i tak niektóre inteligencje tego portalu w dalszym ciągu będą pisać, że Ibrahimović i Silva uciekli do PSG dla kasy.
  • avatar
   Jacubinho7
   Z tego co wiem to Ibra i Thiago Silva zarabiali tyle samo co w Milanie podczas przeprowadzki do PSG czyli odpowiednio 12 mln euro i 7,5 mln euro netto za sezon.