O mercato Milanu okiem włoskich mediów [Aktualizacja]

O mercato Milanu okiem włoskich mediów [Aktualizacja]

Poniżej prezentujemy stanowisko włoskich mediów w sprawie możliwych działań Milanu podczas najbliższej kampanii transferowej.

Milannews.it:

- Milan obserwuje Sammuele Ricciego z Empoli. Rossoneri mogą rozpocząć negocjacje w sprawie 18-latka po zakończeniu rundy play-off w Serie B.

- Trwa spotkanie pomiędzy przedstawicielami Milanu, a agentami Emersona Royala. 

Louis Girardi (Pianeta Milan)

Po zakończeniu sezonu, Paolo Maldini powinien spotkać się z agentem Evertona Soaresa. Tematem rozmowy ma być omówienie możliwości transferu Brazylijczyka na San Siro.

La Gazzetta dello Sport:

- Milan chciałby zatrzymać Zlatana Ibrahimovicia na kolejny sezon. Na ten moment wszystko zależy od 38-latka. Jedną z alternatyw dla szwedzkiego napastnika jest Edin Dzeko. Ewentualne pozyskanie Bośniaka nie będzie łatwe, ponieważ myśli o nim m.in. Juventus i Inter. 

- Luka Jović oddala się od ekipy Rossonerich. Wysokie zarobki zawodnika (10 mln euro netto za sezon), oczekiwania finansowe Realu (60 mln euro) i niewielkie doświadczenie sprawiają, że transfer Serba na San Siro może ostatecznie nie dojść do skutku.

- Hakan Calhanoglu chciałby wrócić do Niemiec po zakończeniu umowy z ekipą Rossonerich. RB Lipsk i Hertha monitorują sytuację 26-latka. Umowa Calhanoglu wygasa latem przyszłego roku. Nie można wykluczyć, że Turek po sezonie zmieni otoczenie. 

- Jutro powinna odbyć się rozmowa telefoniczna na linii Milan-Eintracht w sprawie Ante Rebicia. Rossoneri chcieliby od razu wykupić Chorwata z niemieckiego klubu. Istnieje również hipoteza (w związku z pandemią), w myśl której wypożyczenia Ante Rebicia i Andre Silvy mogą zostać przedłużone do 2022 roku. Ich umowy z macierzystymi klubami miałaby zaś zostać przedłużone do 2023 roku.

- Patrik Shick może zostać w RB Lipsk. Niemiecki klub myśli o wykupie Czecha. Napastnik był niedawno łączony z Milanem.

[Aktualizacja]

Hakan Calhanoglu za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprzeczył doniesieniom LGdS, w myśl których chciałby odejść z Milanu. 

Komentarze