Nocerino: ​​​​Będąc w Milanie, zrozumiałem, co to znaczy grać wśród prawdziwych mistrzów

Nocerino: ​​​​Będąc w Milanie, zrozumiałem, co to znaczy grać wśród prawdziwych mistrzów

Antonio Nocerino udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Gattuso: 

We Włoszech trenerzy są oceniani na podstawie wyników. Milan od wielu miesięcy zajmuje czwarte miejsce w tabeli, więc nie rozumiem krytyki wobec Gattuso. Rino wykonuje świetną robotę. Przywrócił zwycięską mentalność i zbudował zespół, który ma odpowiednią ciągłość. Wierzę, że Milan może wywalczyć awans do Ligi Mistrzów w tym sezonie. 

O Parmie:

To kompaktowy zespół, który jest prowadzony przez doświadczonych zawodników, od Bruno Alvesa po Kuckę i Gervinho. Sobotni mecz będzie otwartym widowiskiem. Mam nadzieję, że oba zespoły osiągną swoje cele na ten cel: Parma zostanie w Serie A, a Milan awansuje do Ligi Mistrzów. 

O Lidze Mistrzów:

To nie będzie łatwe zadanie, zwłaszcza przy tak dobrze dysponowanych rywalach jak np. Atalanta. Milan musi zachować ciągłość w 2019 roku i zapewnić trochę nieprzewidywalności z przodu. Być może bramki ze strony pomocników mogą mu w tym pomóc. Pewne przestrzenie na boisku musi być lepiej wykorzystywane. 

O Milanie:

Będąc w Milanie, zrozumiałem, co to znaczy grać wśród prawdziwych mistrzów. Tacy zawodnicy jak Ibra, Robinho czy Seedorf czuli się spełnieni, nawet jeśli obok siebie mieli niedoświadczonego zawodnika, który chce się rozwijać pod każdym względem. Dzisiaj w Milanie są zawodnicy, którzy mają szerokie pole do rozwoju: Donnarumma, Romagnoli, Paqueta, Piątek. Pewne podstawy na przyszłość już istnieją. Obecnie zarządza nimi Gattuso.


Komentarze