Nic osobistego Sheva! Genoa 0:3 Milan

W ramach 15. kolejki Serie A, Milan grał na wyjeździe z Genoą.

Pierwsza połowa:

Już na samym początku spotkania groźnej kontuzji nabawił się Simon Kjaer, którego miejsce na boisku zajął Matteo Gabbia. Na szczęście ta sytuacja nie podłamała zawodników Stefano Pioliego, ponieważ już w 10. minucie Zlatan Ibrahimović posłał piękny, precyzyjny strzał z rzutu wolnego tuż przy prawym słupku. W ten sposób Rossoneri wyszli na prowadzenie 0:1!

Rossoneri dominowali przez większość pierwszej połowy. Sporadyczne kontrataki Genoi nie przekładały się na żadne groźne sytuacje podbramkowe. Ze strony gości mogliśmy zobaczyć na przykład strzał z dystansu Juniora Messiasa, lecz prosto w bramkarza.

W 42. minucie Brahim Diaz przeprowadził bardzo groźną akcję ofensywną, którą zakończył strzałem prawą nogą. Niestety piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Sirigu.

W 47. minucie Il Diavolo po raz kolejny konstruowali akcję pod bramką Genoi. Strzał Ibrahimovicia został zablokowany przez obrońcę, jednak odbita piłka trafiła prosto na głowę Juniora Messiasa. Brazylijczyk sprytnym strzałem po długim słupku przelobował Salvatore Sirigu i podwyższył prowadzenie na 0:2!

Do końca pierwszej połowy nic więcej się nie wydarzyło. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Milanu.

Druga połowa:

W 61. minucie Brahim Diaz obsłużył podaniem w polu karnym Juniora Messiasa, a ten płaskim strzałem po długim rogu pokonał po raz drugi bramkarza. Milan znalazł się w bardzo komfortowej sytuacji, prowadząc 0:3.

W 79. minucie Portanova oddał strzał z połowy boiska chcąc przelobować Maignana, jednak francuski bramkarz Milanu fenomenalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga połowa zdecydowanie nie porywała swoim tempem. Piłkarze obu drużyn walczyli głównie w środku pola, a akcje podbramkowe nie przekładały się na konkretne zagrożenie.

Sędzia doliczył 3 dodatkowe minuty do spotkania, jednak nic więcej już się nie wydarzyło. Milan pokonał na wyjeździe Genoę 0:3!

Bramki:
10' Ibrahimović (0:1), 47' Messias (0:2), 61' Messias (0:3)

Składy:

Genoa (1-3-5-2): Sirigu; Vanheusden, Masiello (Bani 77'), Vasquez; Ghiglione, Sturaro (Hernani 46'), Badelj (Galdames 62'), Rovella (Portanova 77'), Cambiaso; Bianchi (Pandev 62'), Ekuban
Trener: Andriy Shevchenko

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Kjaer (Gabbia 5') (Florenzi 46), Tomori, Theo Hernandez; Tonali (Saelemaekers 77'), Kessie; Messias, Diaz (Bakayoko 77'), Krunić; Ibrahimović (Pellegri 60')
Trener: Stefano Pioli