Montolivo: Zmusili mnie do rezygnacji z piłki nożnej

Montolivo: Zmusili mnie do rezygnacji z piłki nożnej

Riccardo Montolivo wypowiedział się dla Corriere della Sera. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

Pod koniec sezonu 2017/2018, w którym praktycznie przestałem grać od stycznia, ani ze względu na moją wolę, ani ze względu na problemy fizyczne, Gattuso powiedział mi, że będę częścią drużyny, ale nie będę jej kapitanem.

Zgodziłem się wrócić do gry. Był to ostatni rok mojej umowy z Milanem. Krótko przed rozpoczęciem tournee po USA,  w USA otrzymałem wiadomość tekstową od kierownika zespołu, Romeo:


Nigdzie nie jedziesz.


Nie przedstawiono mi żadnych powodów i wyjaśnień.

Zmusili mnie do trenowania w pojedynkę lub razem z Haliloviciem. Podczas treningów między pierwszą drużyną, a Primaverą zawsze grałem z tą drugą drużyną i musiałem grać na każdej innej pozycji niż moja nominalna.. Testy w Milan Lab potwierdziły, że pod względem kondycyjnym mam się dobrze.

Opaska kapitana? To nie ja podarowałem ją Bonucciemu. Powiedzieli mi, że Yonghong Li zdecydował, że opaska zostanie przekazana jednemu z nowych zawodników. Kiedy mi to powiedzieli, powiedziałem, że to niesprawiedliwe i popełnili duży błąd, ponieważ w zespole panuje pewna hierarchia, której należy zawsze przestrzegać. Wspomniałem o innych zawodnikach jak np. o Bonaventurze i Romagnolim w kontekście możliwości zostania kapitanem zespołu, ale oni mnie nie słuchali. Ich wyborem był Bonucci.

Wydaje mi się, że osiągnąłem granice swojej wytrzymałości w grze przeciwko Fiorentinie, kiedy nie grał Biglia, a ja siedziałem na ławce. Jose Mauri zagrał jako regista, a Calabria, nominalnie prawy obrońca, jako mezzala. W pewnym momencie Mauri poprosił o zmianę. Trener umieścił Calabrię na środku, a 
Calhanoglu grał jako mezzala. Po tym poprosiłem Leonardo o wyjaśnienia. Jego odpowiedź brzmiała następująco:


To decyzja trenera.


Mogę powiedzieć, że zmusili mnie do rezygnacji z piłki nożnej i po siedmiu latach nie miałem nawet okazji pożegnać się z fanami Milanu.

Komentarze

 • avatar
  procop
  Obecnemu Milanowi brakuje po prostu tożsamości. Czegoś co zawsze wyróżniało ten klub. To była rodzina, teraz to po prostu kolejny klub z bogatym inwestorem.
 • avatar
  kaka-22
  Teraz ma żal do Milanu, a jak Milan chciał zakończyć z nim współpracę i uświadomił mu że nie będzie już grał i nie mieści się w planach klubu na nowy sezon to zamiast odejść wolał zostać bo pobierał duże wynagrodzenie
 • avatar
  kusniak90
  Trochę brzydko Milan się zachował, że nie pozwolił pożegnać się kilkoma minutami na boisku, ale to nie zmienia faktu, że posadkę też trzymał do samego końca. Jak Milan chciał go wyraźnie sprzedać i cokolwiek na nim zarobić i zaoszczędzić na pensji to odmawiał, umowa się skończyła i tyle, a teraz nikt go nie chce zatrudnić bo jest cieniem piłkarza z Violi i takim był w Milanie.
 • avatar
  Jacubinho7
  Problemy Montopronto zaczęły się od odmówienia wejścia na boisko w meczu z Bologną przed finałem Pucharem Włoch. Potem zacząć się obijać na treningach (niejednokrotnie mówił o tym chociażby Di Marzio czy MN), a jak już na nich coś robił to zdychał kondycyjnie. Kiedy mógł odejść, siedział jak pasożyt, bo kasa się zgadzała. Naprawdę nie szkoda mi go. Nigdy nie powinien zagrać w naszych barwach. Częściej to on hańbił ten klub, aniżeli wspomagał. Dobrze, że go tutaj nie ma. Mógł zarządzać swoją karierą zdecydowanie lepiej. Nie ma co teraz pluć się do Milanu. Sam jest sobie winien.
 • avatar
  Vol'jin
  Konflikt z Seedorfem, Konflikt z Gattuso, Konflikt z Montellą (rzekome)

  jak na "kapitana" to dosć konfliktowa osoba :) :)

  i co ciekawe gębe dopiero otwiera jak trenera w klubie nie ma (Seedorf - jak dobrze, że go Milan zwolnił) Montella = powinien mieć więcej empatii dla piłkarzy o Gattuso pewnie powie po sezonie lub kiedy go zwolnią^^ i schemat sie wypelnil

  ^ Dwa były też głosy, że Montolivo bawil się w kreta w drużynie

  Biedula, Milan zniszczył mu karierę, a oferty jakie były to nie on odrzucał ^^ Szkoda, jak w przypadku Cassano, kiedy klub podał mu rękę przy kontuzji (tutaj było przedłużenie umowy, to już zapomniał) Z tych piłkarzy co odeszli to klub szybko znalazł tylko Zapata. Mauri wrócił bodajże do Argentyny Bertolacci w październiku znalazł klub ... Może wymagania finansowe Montolivo było zbyt wysokie, no cóż odzwyczaić się od luksusów w Milanie już ciężko
  1ODPOWI