Montella: Budowanie drużyny wymaga czasu

Montella: Budowanie drużyny wymaga czasu

Vincenzo Montella udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia.

O Insigne:

 Naprawdę uwielbiam go jako zawodnika. Śledzę jego poczynania na boisku od kiedy grał dla Pescary. Kiedy byłem trenerem Romy, Fiorentiny i Milanu bardzo chciałem go sprowadzić do swojego zespołu.

O swojej pracy w Milanie:

 Władze Milanu otwarcie mi powiedziały, że celem na kolejny sezon jest natychmiastowy awans do Ligi Mistrzów. Nasz zespół wzmocniło ponad 10 nowych zawodników, ale nikt oprócz Bonucciego nie zaliczył epizodu w tych rozgrywkach. To nie było łatwe zadanie. W Lidze Mistrzów musisz mieć zawodników, którzy są przyzwyczajeni do gry w Lidze Mistrzów. Jeśli chcesz zdobyć Scudetto, musisz posiadać zawodników, którzy wiedzą jak to jest odnieść taki sukces. Piłka nożna w sama w  sobie jest prosta choć czasami pewne rzeczy się komplikują. Budowanie drużyny wymaga czasu

 Jaki jest dzisiejszy Milan?

Suso od jakiegoś czasu gra poniżej oczekiwań. Romagnoli bardzo się rozwinął dzięki współpracy z Bonuccim w poprzednim sezonie.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Montella tłumaczy się, że niby nie dostał graczy na miarę Ligi Mistrzów i nie miał czasu z nimi dłużej przepracować, a przecież jednocześnie on sam sobie kradł ten czasu, nieustannie rotując niezgranym składem.