MN: Maldini pożegna się z Milanem

MN: Maldini pożegna się z Milanem

Milannews.it informuje, że po zakończeniu tego sezonu Paolo Maldini powinien opuścić klub z via Aldo Rossi.

 Decyzja została podjęta przez Włocha podczas spotkania z Ivanem Gazidisem, przed meczem z Lazio. Maldini otrzymał propozycję objęcia stanowiska ambasadora klubu z możliwością podejmowania pewnych decyzji na poziomie operacyjnym. Legenda Milanu odrzuciła tę propozycję, ponieważ nie chce rezygnować chociażby z podejmowania decyzji w sprawie mercato. 

Decyzja ta została przekazana niektórym przyjaciołom i członkom rodziny 52-latka. Komunikat w tej sprawie raczej nie pojawi się przed końcem sezonu.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Mam mieszane uczucia, co do Paolo jako dyrektora sportowego Milanu. Transfery przeprowadził naprawdę rozsądne i tacy zawodnicy jak Theo, Bennacer czy Leao mają szansę przez lata stanowić o sile Milanu. Z drugiej strony pogmatwał sprawę z zatrudnieniem Giampaolo, a wybór Piolego trudno w ogóle ocenić. Moim zdaniem nieco za wcześnie na jakiś jednoznaczny werdykt w sprawie jego dokonań. Szkoda, że od razu wszedł na wysokiego konia, jakim jest jego obecna funkcja, którą wkrótce otrzyma Rangnick. Mógł jeszcze parę lat podziałać na niższych szczeblach, ale sam chciał od razu objąć tak wysokie stanowisko, no i na pewno wiedział, z jakim ryzykiem się to wiąże. Mam nadzieję, że jeśli się rozstaniemy, to bez żadnych kwasów. Jakiekolwiek spory sądowe na linii Milan - Maldini nie powinny mieć miejsca. To zbyt wielka legenda tego klubu i piłki nożnej w ogóle.