MN: Gazidis spotkał się z UEFA

MN: Gazidis spotkał się z UEFA

Milannews.it donosi, że zakończyło się spotkanie pomiędzy Ivanem Gazidisem i przedstawicielami UEFA.

CEO Milanu przedstawił stanowisko ekipy Rossonerich w sprawie wyroku wydanego przez UEFA w grudniu ubiegłego roku. Urodzony w RPA działacz w imieniu Milanu i funduszu Elliott wyraził niezadowolenie z powodu przyznanego czasu (3 lata) na zrównoważenie klubowego budżetu, uznając ten okres za nieuczciwy [UEFA może przyznać 3-5 lat na rozwiązanie tej sprawy, ale zdecydowała się na przyznanie okresu minimum, przyp. red.] 

Jak informuje włoski portal, obie strony wyraziły chęć mediacji i wolę zawarcia porozumienia, które zadowoli każdą ze stron.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Grunt to rozmawiać z UEFA ze spokojem, a jak trzeba, to i pod stołem coś dać, skoro oni się w takich interesach lubują. Otwarta wojenka z nimi to byłoby pewnie odkładanie o kolejne miesiące spokojnej odbudowy Milanu. Niech nam pozwolą poczynić pewne koniecznie inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia przychodów, ale czas na to do połowy roku 2021 jest na pewno za krótki. Minimum do 30 czerwca 2023 roku powinniśmy go mieć, by znacząco podnieść jakość drużyny i jednocześnie zrównoważyć budżet. Jednak jeśli UEFA nadal będzie nas tak radykalnie traktowała, to niestety trzeba będzie już wtedy iść na całość na drodze sądowej i spróbować dobrać się do skóry jej skorumpowanym decydentom, jawnie krzywdzącym Milan w porównaniu do innych klubów objętych tymi samymi przepisami.