MN: Gazidis spotkał się z UEFA

MN: Gazidis spotkał się z UEFA

Milannews.it donosi, że zakończyło się spotkanie pomiędzy Ivanem Gazidisem i przedstawicielami UEFA.

CEO Milanu przedstawił stanowisko ekipy Rossonerich w sprawie wyroku wydanego przez UEFA w grudniu ubiegłego roku. Urodzony w RPA działacz w imieniu Milanu i funduszu Elliott wyraził niezadowolenie z powodu przyznanego czasu (3 lata) na zrównoważenie klubowego budżetu, uznając ten okres za nieuczciwy [UEFA może przyznać 3-5 lat na rozwiązanie tej sprawy, ale zdecydowała się na przyznanie okresu minimum, przyp. red.] 

Jak informuje włoski portal, obie strony wyraziły chęć mediacji i wolę zawarcia porozumienia, które zadowoli każdą ze stron.

Komentarze

 • avatar
  Jaca
  Oby Łysy coś załatwił. Mam pytanie, czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić dlaczego wcześniej było mówione, że i tak mamy lepszą sytuacje niż Inter, który ma mniej czasu na zrównoważenie budżetu, a dostaliśmy w sumie najkrótszy okres z możliwych?
  • avatar
   Jacubinho7
   Z tego co się orientuję to Inter musi co sezon być na zero i tak przez 5 lat (do 2020 roku bodajże, ale nie jestem pewien). Inter miał w jakimś tak okresie deficyt na poziomie 130 mln euro. UEFA narzuciła na nich pewne ograniczenia jak chociażby ten bilans co sezon na takim, a nie innym poziomie. Dla przykładu my w latach 2014-2017 byliśmy na minusie łącznie na 110 mln euro, tak przynajmniej kiedyś mówił Bellinazzo, dziennikarz Il Sole 24 Ore.

   UEFA potraktowała nas dość ostro w tamtym roku najprawdopodobniej z powodu Yonghong Li, który nie był wiarygodną osobą i jego sytuacja finansowa budziła wiele zastrzeżeń. Klub przejął Elliott, którego aktywa wycenia się na 34 mld euro, mamy solidne wsparcie finansowe, wiarygodnych właścicieli i według doniesień mediów nie mamy się czego bać przez jakieś 5 lat minimum.

   Co do długości czasu na zrównoważenie budżetu - według zasad Finansowego Fair Play, UEFA może przyznać od 3 do 5 lat na rozwiązanie tego problemu. Może to zrobić poprzez:

   - narzucenie co rok zachowanie bilansu w budżecie na poziomie -30 mln euro do 0 euro
   - zrównoważenie budżetu klubowego w ciągu 3-5 lat

   My dostaliśmy czas do końca sezonu 2020/2021, aby się tym zająć. Nie wiadomo jednak czy co sezon mamy zachować odpowiedni budżet czy do 30.06.2021, w oficjalnym komunikacie UEFA nie zostało to określone.

   Według Elliotta, 3 lata, w sumie to 2,5 roku to za mało czasu, aby się tym zająć i chciałby przedłużyć ten okres do 5 lat, aby mieć czas na realizację własnego projektu związanego z Milanem. Poza tym Amerykanie są zdania, że nie chcą płacić za błędy Berlusconiego i ponosić winy za jego niedociągnięcia. Z tego też powodu złożono apelację do TAS czy jak kto woli CAS. TAS ma jakieś 4-6 tygodni na rozpatrzenie apelacji w tym 30 dni na wybór sędziów, którzy wydadzą wyrok. Z tego co pamiętam to ma być ich 4: jeden od nas, drugi od UEFA, trzeci bezstronny, a czwarty szef składu sędziowskiego.

   Mam nadzieję, że pomogłem :)
  • avatar
   Jaca
   Rozjaśniłeś mi wiele rzeczy. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
 • avatar
  MK92
  Grunt to rozmawiać z UEFA ze spokojem, a jak trzeba, to i pod stołem coś dać, skoro oni się w takich interesach lubują. Otwarta wojenka z nimi to byłoby pewnie odkładanie o kolejne miesiące spokojnej odbudowy Milanu. Niech nam pozwolą poczynić pewne koniecznie inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia przychodów, ale czas na to do połowy roku 2021 jest na pewno za krótki. Minimum do 30 czerwca 2023 roku powinniśmy go mieć, by znacząco podnieść jakość drużyny i jednocześnie zrównoważyć budżet. Jednak jeśli UEFA nadal będzie nas tak radykalnie traktowała, to niestety trzeba będzie już wtedy iść na całość na drodze sądowej i spróbować dobrać się do skóry jej skorumpowanym decydentom, jawnie krzywdzącym Milan w porównaniu do innych klubów objętych tymi samymi przepisami.