Mirabelli: Żałuję, że nie mogę już kontynuować projektu związanego z Milanem

Mirabelli: Żałuję, że nie mogę już kontynuować projektu związanego z Milanem

Massimiliano Mirabelli udzielił wywiadu dla Radio Rai. Oto, co były dyrektor sportowy Milanu miał do powiedzenia.

O Gattuso:

Znam go bardzo dobrze, uwielbiam jego pracę. Rino kocham Milan i wierzę w jego umiejętności. Pomimo gorszego okresu nadal widzę go za sterami Milanu przez wiele lat. Myślę, że Gattuso wykonuje dobrą robotę w Milanie.

O meczu z Juventusem:

 Milan nie może zaprzątać sobie głowy kontrowersjami związanymi z sędziowaniem. Milan został skrzywdzony przez Juventus, ale musimy o tym zapomnieć i skoncentrować się na ostatnich spotkaniach. Milan rozpoczyna fazę o mini Scudetto. Ci, którzy będą odpowiednio zarządzać zasobami psychicznymi i fizycznymi, zagrają w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Mam nadzieję, że Milan zajmie ostatecznie czwarte miejsce w tabeli.

O Suso:

 Posiada on wielki talent, nie ma co do tego wątpliwości. Nie każdy zawodnik jest w stanie grać na 100% w każdym meczu. W ostatnim czasie miał problemy ze stopą, to z pewnością wpłynęło na jego postawę na boisku. Nie tak dawno temu miał problemy z pachwina. Tego typu urazy dają o sobie znać nawet po wyleczeniu kontuzji.

Czego najbardziej żałujesz?

 Żałuję, że nie mogę już kontynuować projektu związanego z Milanem.  Moja przygoda trwała tylko 15 miesięcy. Chciałem zrobić więcej podczas mercato, a następnie zostać oceniony przez innych. Trudno jest dokonać cudów podczas jednego mercato. Miałem swój udział w czymś ważnym i jestem dumny, że udało mi się sprowadzić do zespołu kilka kamieni węgielnych, na których ten zespół może bazować w przyszłości. Milan to zespół wielu talentów, wielu młodych zawodników. Pozytywnie patrzę w przyszłość tego klubu.

O Aubameyangu:

 Od samego początku był naszym celem numer jeden, ale z różnych powodów nie udało nam się go ostatecznie pozyskać.

O przyszłości:

 Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Chciałbym zostać we Włoszech, ale nie szukam na siłę kontaktu z jakimkolwiek klubem ani udziału w jakimkolwiek projekcie. Pozytywnie patrzę w przyszłość.

Komentarze

 • avatar
  arczi
  ...yyy chyba troszkę żal coś Panu ścisnął ;-)
 • avatar
  MK92
  Jakoś czuję do Mirabelliego sympatię, w przeciwieństwie do Fassone.
 • avatar
  groszek
  Z tymi kamieniemi to bym nie przesadzał. Z tych zawodników co sprowadzili to jak dla mnie jedynie Kessie, RR i Biglia się sprawdzili, przy tym Lucas ma 33 lata.