Mirabelli: Wiemy, że jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy  zainwestować.

Mirabelli: Wiemy, że jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy zainwestować.

Massimiliano Mirabelli udzielił wywiadu dla Premium Sport. Oto jego treść:

O Donnarummie:

 Gigio to dziedzictwo Milanu i włoskiego futbolu, jest kochany przez  wszystkich. Nieporozumienie z fanami zostanie wkrótce rozwiązane.


 O Reinie:

 Trafiliśmy na okazję i nie mogliśmy jej zmarnować. To dobry zawodnik,  który może nam pomóc w realizacji naszych celów. Jego transfer nie  ograniczy roli Donnarummy w zespole. Oni mogą sobie bardzo pomóc zarówno  na boisku jak i poza nim. Jeśli podczas okienka transferowego  Donnarumma odejdzie, będziemy mieli zawsze Reinę. Jeśli Gigi zostanie z  nami wówczas będziemy mieli dwóch dobrych bramkarzy, którzy będą  zmieniać się między sobą w wielu spotkaniach przyszłego sezonu. 


 O drużynie:

 Dysponujemy młodym zespołem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ktoś może  odejść latem. Odejście Donnarummy? To zależy od dwóch czynników: po  pierwsze musi nas o to poprosić, po drugie od tego czy ewentualna oferta  spełni nasze oczekiwania.


 O decyzji UEFA:

 Czekamy na ich  stanowisko. Zobaczymy co nam powiedzą. Kiedy będziemy wiedzieli na czym  stoimy, wówczas podejmujemy decyzję co będziemy robić. Fassone  codziennie mnie uspokaja i mówi mi, że wszystko będzie dobrze i nie mam  się czym przejmować. Wiemy, że jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy zainwestować. Nie wiemy jednak ile będzie będziemy mogli wydać na ten cel.


 O Belottim:

 Nie rozmawiajmy o zawodnikach z innych  zespołów. Musimy wygrać najbliższą kolejkę. W niedzielę rozegraliśmy 57  spotkanie w tym sezonie. Mało zespołów rozegrało tyle spotkań jak my.  Musimy myśleć też o utrzymaniu szóstego miejsca w tabeli. 


 O Gattuso:

 Mamy pewne pomysły co zrobić z Gattuso.


 O meczu z Fiorentiną:

 Na chwilę obecną szóste miejsce jest dla nas ważnym celem do  osiągnięcia. W niedzielę będziemy musieli podjąć walkę, aby go obronić.  Jesteśmy zadowoleni z realizacji niektórych celów na ten sezon. Wiemy,  że inny rezultat niż zwycięstwo z Fiorentiną niczego nam nie da. Wielka  szkoda, że przegraliśmy z Benevento. Mecz z Fiorentiną będzie dla nas jak bitwa. 


O fanach:

 Mam nadzieję, że San Siro będzie  wypełnione naszymi kibicami, którzy będą nas wspierać tak jak  dotychczas. Nasi kibice wspierali nas nawet w trudnych momentach. Chcemy  im za to bardzo podziękować i poprosić o liczne przyjście w niedzielne  popołudnie.

Komentarze