Mirabelli: Nie myślimy na razie o żadnych konkretnych zakupach

Mirabelli: Nie myślimy na razie o żadnych konkretnych zakupach

Massimiliano Mirabelli udzielił wywiadu dla Sky. Oto co dyrektor sportowy ekipy Rossonerich ma do powiedzenia:

O nowym sezonie: 

W ostatnim czasie zmagaliśmy się z wieloma problemami, ale teraz chcemy zacząć od nowa wraz z nowym sezonem. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały rok.

 O wykonywanej pracy:

 Praktycznie nie mieliśmy wakacji. Pracujemy od dawna i jesteśmy obciążeni obowiązkami.

O mercato: 

Powiedzmy to sobie jasno: niech fani nie wierzą w każde nazwisko, które pojawi się w prasie. Przeprowadzimy to okienko transferowe w oparciu o transfery przychodzące i wychodzące. Żaden zawodnik nie przyjdzie, ani nie odejdzie bez zgody Gattuso. Będę dalej pracował w Milanie w Gattuso. Musimy być spokojni. Jeśli chodzi o mnie, wolę na razie pozostawić kadrę w obecnym składzie chyba, że pojawi się ktoś, kto zrobi różnicę. 

 W ubiegłym roku chcieliśmy stworzyć podstawę dla drużyny w oparciu o młodych zawodników, ale w tym roku potrzebujemy wzmocnień w oparciu o doświadczonych zawodników. Będziemy musieli przeprowadzić to mercato zachowując bilans na poziomie zero.  

O sprzedaży kluczowego zawodnika: 

Jest kilku naszych zawodników którzy wzbudzają zainteresowanie pośród innych klubów. Jeśli Gattuso uzna, że któryś z czołowych zawodników nie będzie mu potrzebny, wysłuchamy go i ocenimy, co możemy w tej sytuacji zrobić.  

O Gomezie: 

Zawarliśmy umowę w sprawie Gomeza z Boca Juniors. Mieliśmy pewne problemy w związku z tą operację i teraz mamy 2 dni na rozwiązanie całej sprawy. 

O Kaliniciu: 

Kalinić cieszy się zainteresowaniem klubów z Turcji Rosji Niemiec i Hiszpanii. Atletico Madryt i Sevilla są najprawdopodobniej najbliżej jego zakontraktowania.

 O Zazie: 

Nie myślimy na razie o żadnych konkretnych zakupach, ponieważ nie wiemy ile będziemy mogli wydać na mercato. Jest to trochę tak jakbyś był głodny i był poza domem. Otwierasz portfel i musisz zdecydować czy kupisz sobie kanapkę czy będziesz mógł pozwolić sobie na zjedzenie obiadu w restauracji z kawiorem i szampanem. Całą sytuację będziemy mogli lepiej ocenić po przeprowadzeniu innych transferów.

Komentarze

 • avatar
  adamos
  W końcu konkretna odpowiedź!!! Bajki o Modricach, Depayach, Cirach itp. odkładamy na półki a skupiamy się na tym co mamy w portfelu czyli krucho... Czyli kupimy kanapkę a nie kawior...
 • avatar
  Jacubinho7
  Mam cichą nadzieję, że uda nam się sprzedać w końcu Gomeza i Kalinicia, a transfer Zazy nie dojdzie do skutku.
 • avatar
  GiveMeReason
  "Jeśli chodzi o mnie, wolę na razie pozostawić kadrę w obecnym składzie chyba, że pojawi się ktoś, kto zrobi różnicę. " Wiec dlaczego sciagamy Zaze zamiast wydac ten hajs na kogos kto wniesie cos do zespolu
 • avatar
  MK92
  Nawet na ciepły obiad nie możemy liczyć...