Mirabelli: Nie chcemy rezygnować z założeń naszego projektu

Mirabelli: Nie chcemy rezygnować z założeń naszego projektu

Massimiliano Mirabelli wziął udział w przedsezonowej konferencji prasowej. Oto co dyrektor sportowy Milanu miał do powiedzenia:

 Musimy myśleć pozytywnie. Mamy najmłodszą kadrę w Serie A i trzecią pod tym względem w Europie. Wiem z jakimi trudnościami musiał zmierzyć się Gattuso. Nasz zespół jest młody i zaledwie z rocznym doświadczeniem. Mamy możliwość rozpoczęcia treningów z tą grupą od pierwszego dnia. Szanuję wszystkich, którzy widzą pewne sprawy negatywne jak i pozytywne. Musimy to wszystko dostrzec na obozie. Chłopaki mają wielką ochotę do gry. Żaden z zawodników nie przyszedł do nas i nie powiedział nam, że chce odejść z klubu.

Pozostałe zespoły wzmocniły się? Wiem o tym, ale musimy myśleć o sobie. Przybył nowy właściciel i być może sądzono, że stworzy on zespół, który będzie mógł kontynuować to co zrobiliśmy do tej pory. Wydaje mi się to logiczne. Jesteśmy teraz na etapie, gdzie musimy zrozumieć czy daleko nam do gry w  Europie. Będziemy musieli przeprowadzić transfery zachowując przy tym zerowe saldo. Mamy pomysły i ewentualne wyjścia z tej sytuacji. Niekoniecznie musimy uważać je za ważne, chyba, że ktoś przyjdzie i powie Nam, że chce odejść.

 Suso? Kategorycznie wykluczam, że może przejść do Interu. On zawsze mówił, że chce zostać i mam nadzieję, że zostanie.

 Co z Ligą Europy? To normalne, że wiąże się ona z większymi lub mniejszymi przychodami, co pozwala Nam na więcej na rynku. Mam nadzieję, że nie zabiorą Nam występu w niej, jeśli jednak się nie uda, będziemy musieli wymyślić coś więcej.

 Kto może zostać wtedy sprzedany? Nie oferujemy nikomu naszych zawodników. Ktoś odejdzie, tylko wtedy, gdy Gattuso na to pozwoli. Ale jak każdy nie chciałbym, żeby ktoś odszedł. 

Jak odzyskać tyle utraconych dni na rynku transferowym? To normalne, że mija coraz więcej czasu mija, ale nasze działania są nieco ograniczone. Naszym zadaniem jest przygotować więcej alternatyw. Potem chcę dokonać najlepszych wyborów. Przygotowaliśmy dla was kilkanaście opcji na każdej pozycji.

 Halilović? Myślę, że wszyscy go znacie. Swego czasu to był wielki talent. To wielka zagadka. Zobaczymy co da nam ten wielki talent. Czy możemy myśleć o większym? Trzeba zobaczyć, co znaczy ten wielki. Musi być naprawdę liczącym się graczem.

Musimy myśleć o zrobieniu wszystkiego co w naszej mocy, aby wszystko było dobrze. Nie chcemy rezygnować z założeń naszego projektu. 

Morata, Immobile? Jeśli ktoś odejdzie, ktoś będzie mógł do nas dołączyć. Musi to być ktoś funkcjonalny. Zobaczymy jak potoczą się pewne sprawy. Tutaj pracują ludzie, którzy zajmują się swoją pracą 24 godziny na dobę. Robią to wszystko dla dobra Milanu.

Przedłużenie umów z zawodnikami? Przesunęliśmy tę sprawę na później. Inni zawodnicy mają długie umowy, więc na razie nie ma potrzeby o tym myśleć. 

Bonaventura? Chcemy, aby z nami został. Jest dla nas ważnym zawodnikiem. 

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Fassone i Mirabelli skończą w Milanie tak, jak skończyli w Interze.