Mirabelli: Musimy wyciągnąć wnioski z tego sezonu

Mirabelli: Musimy wyciągnąć wnioski z tego sezonu

Massimiliano Mirabelli wypowiedział się dla Milan TV po meczu Milan vs Fiorentina. Oto co dyrektor sportowy Milanu miał do powiedzenia:

O sezonie: 

Milan rozegrał w tym sezonie 57 spotkań. Nie wszystko poszło po naszej myśli, ale mamy wiele powodów do zadowolenia. Dysponujemy młodym i perspektywicznym zespołem. Podczas najbliższych okienek transferowych zamierzamy podnieść poprzeczkę i dokonać odpowiednich wzmocnień. Dzisiaj zrealizowaliśmy nasz cel minimum. Nie jest to zły rezultat tym bardziej, że dysponujemy najmłodsza drużyną we Włoszech. Zdajemy sobie sprawę z tego, że straciliśmy wiele punktów w niepotrzebny sposób. Gdybyśmy je mieli, moglibyśmy wówczas walczyć o coś zupełnie innego. Musimy wyciągnąć wnioski z tego sezonu i dobrze przeanalizować nasze niepowodzenia.

 O Calhanoglu: 

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Hakan będzie potrzebował czasu. Od sześciu miesięcy nie grał regularnie w piłkę przez co miał on problem z powrotem do gry. Teraz jego sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzisiaj zaliczył trzy asysty i zdobył bramkę. On wie, że stać go na jeszcze więcej i może dać nam wiele radości. W Niemczech grał jako klasyczna dziesiątka, a w 4-4-2 grał jako skrzydłowy albo drugi napastnik. Hakan daje nam wiele możliwości na boisku. Ustawienie 4-3-3 również mu służy. 

 O Gattuso: 

Jestem bardzo zadowolony z tego dotychczasowej pracy. Gdyby nie pewne okoliczności mógł on zdobyć więcej punktów dla nas. On wykonał niezwykłą pracę w dość krótkim czasie.  Był taki moment że zespół nie radził sobie dobrze, a piłkarze czuli w nim źle. W klubie oczekiwano zmian i wraz z Fassone zdecydowaliśmy się na zwolnienie Montelli i daliśmy szansę Rino. Nie żałujemy tej decyzji. On przekonał nas swoją mentalnością i wolą walki.

 O kibicach: 

Czerpiemy ogromną satysfakcję z tego że po raz kolejny kibice Milanu mówią o nas dobrze poprzez banery. Mamy nadzieję że chociaż częściowo i ich zadowoliliśmy w dzisiejszym meczu. 

 O Pucharze Włoch: 

Zasłużyliśmy na coś zdecydowanie więcej. Niestety nie udało nam się zwyciężyć. Przykro mi, że zawiedliśmy kibiców. Chcę jednak podziękować za wsparcie, które napłynęło do nas z całego świata.

Komentarze