Mirabelli: Mamy przygotowane dwa projekty oparte na możliwych sankcjach

Mirabelli: Mamy przygotowane dwa projekty oparte na możliwych sankcjach

Massimilliano Mirabelli udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto jego treść:

O Fiorentinie:

Mecz z Fiorentiną nie był łatwy. Wczoraj spisaliśmy się dobrze, kończąc sezon na szóstym miejscu. Rozumiem, że dla wielu radość 6.miejsca może wydawać się być czymś dziwnym, ale dla nas jest to sprawa fundamentalna. Milan jest najmłodszym zespołem w lidze. Zeszłego lata stworzyliśmy podstawy do rozpoczęcia nowego projektu. Teraz wiemy jakich zawodników pozyskać, aby pasowali do naszej koncepcji. To muszą być właściwi zawodnicy we właściwym miejscu. To może umożliwić nam podniesienie poprzeczki.

 Donnarummie: 

Nigdy nie powiedział nam, że chcę odejść. Chcemy go zatrzymać tutaj. Jest dla nas jest ważnym zawodnikiem. To jest bramkarz reprezentacji Włoch, który rozegrał już ponad 100 spotkań w barwach Milanu. Jeśli poinformuje mnie, że chce odejść z klubu, wówczas będziemy musieli wybrać jak najlepszą ofertę która spełni nasze oczekiwania. To my dokonamy wycenę zawodnika, nikt inny. 

O mercato: 

Wiem jakie pozycje wymagają wzmocnienia podczas mercato. Potrzebujemy środkowego napastnika, skrzydłowego i pomocnika. Musimy pozyskać doświadczonych zawodników, którzy będą mogli wesprzeć młodszych zawodników. Naszym pierwszym wzmocnieniem będzie Conti. Jeszcze nie widzieliśmy go grającego na 100% i jesteśmy pewni, że może dać nam wiele radości. Jestem przekonany, że stworzyłem odpowiednie podstawy do rozpoczęcia czegoś nowego. Teraz musimy dokonać ważnych zakupów na wysokim poziomie.

O Gattuso: 

Gattuso wykonał niezwykłą pracę w dość krótkim czasie. Przejął zespół w niezwykle trudnej sytuacji. Gdybyśmy postawili na niego wcześniej, być może awansowalibyśmy do Ligi Mistrzów. Dzięki niemu awansowaliśmy do finału Pucharu Włoch i wykonaliśmy dobrą robotę w Lidze Europy. W następnym sezonie postawimy właśnie na niego. On jest naszym punktem odniesienia.  

O ustawieniu: 

Będziemy grać formacją 4-3-3. Być może coś się zmieni podczas sezonu.  

O Cutrone: 

On zostaje z nami na 100 %.  

O Bacce: 

Po sezonie wróci do nas. Dwóch napastników opuści klub i dzięki pieniądzom z ich sprzedaży, kupimy świetnego napastnika. 

O projekcie Milanu: 

Nie mogliśmy zrealizować wszystkich naszych celów transferowych podczas jednego okienka transferowego. Mamy teraz odpowiednie podstawy i potrzebujemy wzmocnić zespół o określoną liczbę zawodników. Ilu zawodników wzmocni klub? Czekamy na decyzję od UEFA, a potem będziemy działać. Mamy przygotowane dwa projekty oparte na możliwych sankcjach. Dysponujemy planem A i planem B. 

O Suso: 

On ma w swoim kontrakcie pewną klauzulę, która jest dla nas w pewien sposób jak kara. On jednak chce zostać z nami. 

O Romagnolim: 

On jest wart 70 milionów euro. Należy do najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie. Opieramy nasz projekt wokół jego osoby. 

 Kiedy dokonamy możliwych wzmocnień?

 Jak najszybciej. Zgrupowanie zespołu odbędzie się 9.lipca. Chcielibyśmy przekazać Gattuso drużynę w pełnym składzie przed tą datą.

O fanach:

Chcę podziękować naszym kibicom, którzy wspierali nas gdziekolwiek byliśmy. Wybór Gattuso na trenera obudził w nas entuzjazm. Jesteśmy zadowoleni jego z dotychczasowej pracy. Jest mi bardzo przykro, że w tym sezonie nie osiągnęliśmy wszystkich naszych celów. 

O Calhanoglu: 

Przez ponad pół roku nie grał regularnie w piłkę. Później wrócił na właściwe tory. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Hakan jest rozgrywającym, ale może pełnić również inne role na boisku. Gattuso ma wiele pomysłów, ale w tym roku nie było okazji, aby wypróbować coś innego. 

O obrońcach: 

Sytuacja na środku obrony nie ulegnie zmianie. Zapata i Musacchio są gwarancją odpowiedniej jakości. To naturalni zmiennicy Romagnolego i Bonucciego. Jeśli żaden z nich nie powie ci wprost, że chce odejść, wówczas niedokonamy żadnych wzmocnień na tej pozycji. 

O pomocy: 

Chcemy latem pozyskać zawodnika, który odciąży Kessie i Bonaventurę i zapewni odpowiednią równowagę w pomocy. Musi być to zawodnik odpowiednich cechach fizycznych, ale także musi dobrze rozgrywać piłkę. 

Czy Gattuso ma prawo głosu podczas mercato? 

Nie zamierzamy pozyskiwać zawodników, których nie chce trener. Wszystko zostanie uzgodnione z nim w najdrobniejszych szczegółach. Będziemy chcieli pozyskać tylko tych zawodników, którzy przypadną mu do gustu.

Vererout (Fiorentina) i Depay (Lyon)?

 Są ciekawymi zawodnikami, ale nie chcę o nich teraz rozmawiać. Szukamy tylko konkretnych nazwisk na kolejne mercato. Chcemy pozyskać doświadczonych zawodników. Dysponujemy młodym zespołem i chcemy wprowadzić do niego więcej doświadczenia. Jest dla nas ważna sprawa. 

O Primaverze: 

Stworzyliśmy dobry zespół. Jest w nim wiele młodych talentów. Wczoraj na San Siro zadebiutował Torrasi. Naszym celem jest wprowadzenie jak największej liczby zawodników z Primavery do pierwszej drużyny.


Komentarze

 • avatar
  Czyli Bacca i Kalekić odejdą, w ich miejsce Cavani (marzenie, wiem...), do pomocy jakiś konkretny grajek, Dolara sprzedać z pocałowaniem ręki do LFC za jakieś 60 baniek i brać Perina. Podoba mi się to, że przed okresem przygotowawczym będzie kompletna kadra. Widzisz, Galliani? Da się? ;)
 • avatar
  Tatarek
  Cavani powiedzial ze czuje sie dobrze w PSG i nigdzie sie nie wybiera.
 • avatar
  MK92
  Bez wątpienia najbliższe meracato to bój o własną posadę w Milanie dla Mirabelliego.
 • avatar
  Wujo97
  Licze na to ze Immobile przyjdzie
 • avatar
  Tomekp
  Dobra robota w LE
  Oby kolejny sezon był tak dobry jak ten , oby też w LE zagraliśmy tak dobrze jak w tym sezonie, to jedyna szansa na normalnego dyrektora i trenera.
 • avatar
  BF
  UEFA jak widać z nami nie chce negocjować, a na wybryki PSG itd przymykają oko