Mirabelli: Gdyby nie to, CR7 byłby teraz w Milanie

Mirabelli: Gdyby nie to, CR7 byłby teraz w Milanie

Massimiliano Mirabelli udzielił wywiadu dla Sportitalia. Oto, co były dyrektor sportowy Milanu miał do powiedzenia:

Wierzę że nigdy nie powinno się być zadowolonym z wykonanej pracy. Zawsze staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Ten kto nie działa, nie popełnia błędów, a w tym świecie musimy starać się popełnić ich jak najmniej, jak to możliwe. Piętnaście miesięcy pracy w Milanie były bardzo skomplikowane. Obłudne byłoby stwierdzenie, że zrobiliśmy wszystko dobrze.

O Montelli:

Trafiliśmy do Milanu 16 kwietnia, podczas derbów z Interem, a sezon zmierza ku końcowi. To był trudny sezon, a Montella wykonał w nim dobrą robotę. Myślę, że na tamten moment zasłużył na szansę poprowadzenia Milanu. Z perspektywy czasu łatwo jest powiedzieć, że się pomyliliśmy, ale on zasługiwał na pozostanie w klubie. Dużo myślałem o tym wyborze. Ta decyzja nie została podjęta w kilka minut.

O Conte:

Latem 2017 roku odbyła się bezpośrednie rozmowa z nim, ale na tamten moment niczego ona nie przyniosła.

O Fassone:

Chciałbym podziękować wszystkim tym, z którymi miałem okazję pracować w przyszłości. On nie trafił do Milanu przypadkiem. Czasami prasa nadaje komuś etykiety bez powodu. Jeśli chodzi o mnie to doceniam jego trud i zaangażowanie.

O Bonuccim: 

Nawet Juventus za kadencji Marotty i Paraticiego potrzebowali więcej niż jednego okienka transferowego aby osiągnąć to, co jest widoczne obecnie.

Nie uważam, aby zakup Bonucciego miał być wtopą. On był przekonany o pozostaniu w Milanie na lata. Nie wiem co się stało po moim odejściu. Sytuacja była wtedy trochę wyjątkowa, nie czuł się zbyt dobrze w Juventusie i wykorzystaliśmy okazję

O Andre Silvie:

W przyszłości będzie on źródłem zysku kapitałowego dla klubowej kasy Milanu. Klub został odmłodzony i przebudowany z pewnym wyczuciem. Pracowaliśmy nad tym, aby pozyskać zawodników, którzy będą umieli pokazać swoje umiejętności w trudnym otoczeniu takim jak u Rossonerich. W takim klubie jak Milan każdy ma wobec Ciebie wielkie oczekiwania. Myślę, że Milan posiada zawodników, którzy mogą być ważną podstawą dla klubu w przyszłości. Jest mi naprawdę przykro, że Silva nie został w klubie. Jestem pewien, że czeka go wielka przyszłość.

O napastnikach:

Bardzo chciałem sprowadzić Aubameyanga do Milanu. Spotkaliśmy się kilka razy i był moim celem numer 1 jeśli chodzi o wzmocnienie ataku. Borussia Dortmund stawiała jednak wysokie oczekiwania finansowe. Pracowaliśmy nad wypracowaniem jakiegoś konsensusu. Montella szukał jednak napastnika pokroju Kalinicia i to właśnie on był jego pierwszym wyborem.

Negocjacje w sprawie Aubameyanga były trudne, ale prowadziliśmy równolegle negocjacje z innymi klubami. Byliśmy zainteresowani czterema napastnikami. Byli to: Benzema, Morata, Higuain i Immobile.

O relacjach z Raiolą:

Między nami nie ma żadnej wojny lub nienawiści. Wszyscy staramy się chronić swoje interesy. Prawdopodobnie w przeszłości Mino wykorzystywał w różny sposób moich poprzedników. Przypomnę, że za mojej kadencji Milan nie chciał przedłużać umowy z Donnarummą.

Pomimo doskonałych relacji z Rossonerich, to było bardzo gorące i wymagające lato, podczas którego ostatecznie doszło do przedłużenia umowy z bramkarzem. Raiola chciał na początku otrzymać 30-40 mln euro prowizji za podpis Donnarummy pod nową umową. Nasze intencje były jednak jasne i nie zdecydowaliśmy się na taki krok.

O Ibrahimoviciu:

Rozgrzewanie serc fanów wielki mistrzami, którzy w przeszłości nosili koszulkę Rossonerich jest czymś złym. Swego czasu Raiola zaproponował nam jego usługi, ale powiedzieliśmy stanowcze "nie". Milan musi rozpocząć nowy cykl, a Ibrahimović, mimo że wciąż może dać wiele na boisku, nie pasuje do tego projektu.

O Ausilio:

Pod względem zawodowym nasza historia się nie skończyła. Nie spodobało mu się moje przejście do Milanu. Prywatnie widzimy się ze sobą i rozmawiamy.

O Gattuso:

Byłem dumny z powodu dokonanego wyboru. On jest przykładem profesjonalizmu, uczciwości i miłości do tego klubu. On i jego personel jest całkowicie oddany tej pracy. Chińskie kierownictwo na początku nie było do niego przekonane, ponieważ uważało ten ruch za krok w tył, ale wyjaśniłem im, że dla mnie trenerem na przyszłość jest właśnie Rino. Wielu krytykowało go za dokonany bałagan w Grecji, że w Serie C i Serie B również sobie nie poradził. Ja uważam, że taki bagaż doświadczeń przemawia na jego korzyść. Wielu chce zacząć od uniwersytetu, nie posiadając przy tym elementarnej wiedzy. On jednak zaczynał od samego dołu, aby z czasem móc się do niego dostać.

O Romie:

Chciałbym tam pracować. Gdyby pojawiła się oferta z ich strony, nie odmówiłbym im. Nie wiem jednak czy na ten moment Monchi ma powody, aby martwić się o swoją posadę.

O Antonio Donnarummie:

Milion euro netto za sezon? Musieliśmy pójść na pewne ustępstwa, aby jego brat mógł zostać w Milanie.

O Reinie:

Kiedy go sprowadziliśmy, byliśmy w oblężeniu ze strony mediów i nie tylko, próbowano nas szantażować w związku z przedłużeniem umowy Gigio. Chcieliśmy uchronić klub w tej sytuacji i zdecydowaliśmy się na transfer Hiszpana.

O Fabregasie:

Myśleliśmy o nim, ale nie wiem czy na ten moment byłby on odpowiednim zawodnikiem do wzmocnienia Milanu.

O Paquecie:

On jest zawodnikiem z wielkim talentem, ale jeśli chodzi o mnie, nie zdecydowałbym się na tak kosztowną inwestycję.

O Contim:

To niezwykły człowiek i świetny piłkarz, nawet jeśli w ostatnim czasie miał wiele pecha. Calabria i Abate gry o jego pozycji i dobrze wykonują swoją rolę na boisku, ale Conti jest wyjątkowy i wykonuje swoją pracę w specyficzny sposób.

O Biraghim:

We Włoszech brakuje lewego obrońcy. Biraghi posiada wiele atutów. W przyszłości może stać się wielkim zawodnikiem.

O Ricardo Rodriguezie:

Może nie przyciąga on zbyt dużo uwagi, ale on jest idealnym zawodnikiem do stylu gry Gattuso. Nie miło się słyszy opinie, że on zbędny dla Milanu.

O Calhanoglu:

Do tej pory pokazał 40% swoich umiejętności. Calhanoglu posiada wielki talent.

O założeniu drużyny rezerw:

Byliśmy zainteresowani tym projektem. Juventus spisywał się bardzo dobrze i od kilku lat dokonuje ważnych wyborów. Chcieliśmy pójść tą drogą. Dla mnie osobiście założenie drużyn rezerw byłoby pozytywną i ciekawą innowacją dla Serie C i szansą rozwoju dla młodych zawodników. Młodych zawodników często wypożycza się do klubów z Serie A i B, ale często oni w ogóle tam się nie rozwijają, nie wnoszą żadnego wkładu do gry poszczególnego zespołu.

Czy Milan może wrócić do Ligi Mistrzów?

 Mam nadzieję, że tak się stanie.

O Cristiano Ronaldo:

Rozmawialiśmy na ten temat Jorge Mendesem. Wiedzieliśmy, że może mieć pewne problemy z Realem. Rozmawialiśmy także o kwestiach finansowych i zrobiliśmy w tym kierunku wszystko, co możliwe. Potem chińskie kierownictwo zablokowało wszystko, ponieważ nie było ono stabilne. Gdyby nie to właścicielem karty CR7 byłby teraz Milan.

Komentarze

 • avatar
  llepec
  Z całym szacunkiem ale już to widzę jak Cristiano Ronaldo by chciał grać razem z Borinim czy Montolivo w Lidze Europy. Farmazony.
 • avatar
  MK92
  Montelli można podziękować za Kalinicia... Co do Ronaldo, to pewnie sam Portugalczyk nie byłby skłony przejść do Milanu dopiero co rozpoczynającego swój powrót do czołówki.
 • avatar
  Tomekp
  Dobrze że go zwolnili, bo jak facet broni wyboru Montelli i dodatkowo mówi że zasłużył na pozostanie bo wykonał dobrą robotę , to musiał polecieć. Za zatrudnienie Gattuso, może już cięzko mieć z podobnymi ofertami w innych klubach.