Milan ponownie sięgnie po duet z Empoli?

Milan ponownie sięgnie po duet z Empoli?

Coraz głośniej i częściej dyskutuje się na temat letniego mercato Milanu. Klub nie zamierza schodzić z obranego kierunku i planuje w lato sięgnąć po dwóch młodych piłkarzy Empoli - Fabiano Parisiego i Kristjana Asllaniego.

Porządki w defensywie

Jako że niemal pewny jest transfer Svena Botmana, Maldini i Massara chcą kontynuować budowanie stabilnej defensywy. Milan poszukuje zmiennika Theo Hernandeza po tym, jak w tej roli nie sprawdził się Fode Ballo-Toure. Idealnym kandydatem ma być Fabiano Parisi, 21-letni Włoch, który rozgrywa już drugi sezon w seniorskiej drużynie Empoli. W aktualnych rozgrywkach Fabiano rozegrał 18 spotkań w których zaliczył 1 asystę. Kontrakt Parisiego wygasa w 2023 roku, więc kwota ewentualnego transferu nie powinna być wysoka, 21-latek wyceniany jest na 3,5M.

Maldini chce biec konkurencję? 

Jak poinformował Alfredo Pedullà, doszło do spotkania pomiędzy Paolo Maldinim, a zarządem Empoli w sprawie Kristjana Asllaniego, 20-letniego Albańczyka. Pomocnik na początku sezonu grę w seniorskiej drużynie dzielił ze spotkaniami w Primavery, ale od kilku tygodni nie oddaje miejsca w pierwszym składzie Empoli. Maldini i Massara są w stanie zaproponować 10M i wypożyczenie zwrotne do Empoli, podobnie jak w poprzednie lato postąpiono z Yacine Adlim. Zainteresowanie ze strony Interu, Juventusu i Manchesteru City sprawia, że dyrekcja Milanu chce szybko dojść do porozumienia zarówno z klubem, jak i piłkarzem.


W 2019 roku za łącznie 24M, Milan ściągnął z Empoli Rade Krunić'a (8M) i Ismaela Bennacera(16M), którzy do dziś występują w czerwono-czarnych barwach. 

Foto: www.sportowefakty.pl

Komentarze