Media: Podsumowanie szczytu na San Siro

Media: Podsumowanie szczytu na San Siro

Milannews.it i PianetaMilan.it podsumowali dzisiejsze spotkanie członków kierownictwa Milanu na San Siro. Oto, co wspomniane serwisy miały do powiedzenia.

- Mercato:

* letnie okienko:

> Priorytetem dla Rossonerich było przedłużenie umowy ze Zlatanem Ibrahimoviciem i wykupienie Simona Kjaera oraz Ante Rebicia

> Klub nie zdecydował się na transfer zmiennika dla Theo Hernandeza, ponieważ może nim być ktoś z dwójki Dalot-Calabria. 

> Ze względów technicznych i ekonomicznych, transfer Tiemoue Bakayoko nie doszedł do skutku. 

> Transfer Sandro Tonalego był możliwy dzięki wsparciu funduszu Elliott.

> Milan próbował ściągnąć środkowego obrońcę, ale wszelkie oferty za piłkarzy zostały odrzucone. 

* zimowe okienko:

Milan planuje dokonać wzmocnień, ale nie należy spodziewać się bardzo kosztownych transferów. Rossoneri raczej nie będą sprowadzać zawodników, którzy przebywają obecnie na bezrobociu jak np. Mandzukić. 

- Nowe umowy:

Klub z via Aldo Rossi chce kontynuować współpracę z Gianluigim Donnarummą i Hakanem Calhanoglu. W najbliższych tygodniach może dojść do spotkań w sprawie obu zawodników. 

- Cel na ten sezon:

Podstawowym celem jest awans do Ligi Mistrzów, aczkolwiek jeśli nie zostanie on osiągnięty to nie będzie dramatu. Ważna jest realizacja wieloletniego projektu ustalonego przez Elliott.

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Awans do LM dałby nam wiele więcej możliwości ze względów finansowych. Myślę że Elliott zapewnia nam potrzebną ciągłość i przyszłość której tak pragnelismy od paru lat. Jestem dobrej myśli i wierzę że uda się w końcu wrócić najpierierw do top 4 Serie A ,a później na nasze właściwe miejsce w Europie. FORZA MILAN !!
  • avatar
   MagicMilan1983
   I to mi sie podoba ze kilkuletni balagan jest ogarniany we wlasciwy sposob, a i wyniki temu pomagaja.