Massaro: Powrót do Ligi Mistrzów jest w zasięgu ręki

Massaro: Powrót do Ligi Mistrzów jest w zasięgu ręki

Daniele Massaro udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były napastnik Milanu miał do powiedzenia:

Jeśli Inter zostanie pokonany, Milan może na nowo rozpocząć ten sezon. Kto wygra to spotkanie? Jestem z natury optymistą.

Kogo widzisz w Milanie za 10 lat?

Romagnolego, Cutrone, Calabrię, Donnarummę. Oni mogą nawiązać do rekordu Maldiniego pod względem liczby rozegranych spotkań dla Milanu.

Higuain powiedział, że chce wygrać wszystkie mecze do końca sezonu. Co o tym myślisz?

Będzie to wymagało czasu i ciężkiej pracy. Nowi właściciele Milanu są solidni, wybrali właściwych ludzi we wszystkich sektorach, od Leo po Maldiniego, kompetentnego Gazidisa i Higuaina jako przywódcę zespołu. Powrót do Ligi Mistrzów jest w zasięgu ręki.

Czy Gattuso będzie pracował w Milanie tak długo jak Sacchi i Capello?

Myślę, że tak, ponieważ odzwierciedla on wszystkie wartości Milanu: pasję, pracowitość i poświęcenie. Wielu uważa, że nie ma on żadnego doświadczenia, ale ja osobiście się z tym nie zgadzam. Pracował w Palermo, Krecie i Pisie, gdzie sytuacja była trudna do opanowania, ale dzięki temu wiele się nauczył. Posiada podstawowa umiejętność, która jest potrzebna trenerom pracującym na wyższym szczeblu: potrafi radzić sobie z presją. Jego Milan gra dobrą piłkę.

Duet Higuain-Massaro?

Myślę, że byłby to wspaniały atak. Zawsze wykonywałem brudną robotę na boisku, więc moglibyśmy sobie pomóc na boisku. Wyobraźcie sobie Van Bastena i Higuaina na boisku. To byłoby coś wspaniałego.

Kto jest według Ciebie lepszym napastnikiem: Icardi czy Higuain?

Mauro bardzo się rozwinął. W ciągu roku przestał być boiskowym egoistą i zaczął grać bardziej zespołowo. Ja jednak wybrałbym Higuaina, ponieważ jest bardziej kompletnym zawodnikiem.

Czy Cutrone to stażysta w talii Gattuso?

Kiedy Cutrone rozpoczyna spotkanie od pierwszej minuty, dobrze sobie radzi, ale z czasem traci na intensywności. Kiedy pojawia się na boisku w trakcie spotkania, jest wyjątkowy. Wówczas staje się zawodnikiem, który potrafi zadecydować o losach meczu tak jak w starciu z AS Romą,  Olympiakosem czy zeszłorocznych derbach w Pucharze Włoch. Jego występy stają się wówczas naprawdę jakościowe. Cutrone musi zrozumieć, że ma przed sobą niesamowitą szansę i możliwości na to, aby doskonalić swoją grę: musi być pokorny i uczyć się chociażby od Higuaina. Być może będzie to wymagało od niego wielu lat pracy, ale z pewnością to mu się opłaci.

Komentarze

  • avatar
    Slaviio
    Musimy walczyc o 4 miejsce Roma przegrala inni tez gubią punkty z interem remis z genoa wyrgana to bym się cieszylll