Massara: Dokonujemy oceny różnych hipotez

Massara: Dokonujemy oceny różnych hipotez

Frederic Massara udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co dyrektor sportowy Milanu miał do powiedzenia.

Jeśli nie możesz doczekać się kolejnego sezonu w Serie A i chcesz obstawiać nadchodzące spotkania ekipy Rossonerich, zajrzyj na Fortuna rejestracja. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

Jaki macie oczekiwania wobec Rafaela Leão?

Rozwój wszystkich naszych zawodników jest ważny dla Milanu. Jesteśmy jedną z najmłodszych drużyn w Serie A. Rafael Leão to bardzo utalentowany zawodnik, który na początku poprzedniego sezonu potrzebował trochę na aklimatyzację zarówno w drużynie jak i w lidze. Jesteśmy zadowoleni z jego dotychczasowej pracy i gry, ale oczekujemy od niego dalszego rozwoju. Jesteśmy pewni, że wciąż będzie się rozwijał i będzie miał więcej szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. 

Co możesz nam powiedzieć o pomocnikach? Czy należy spodziewać się jakichkolwiek zmian w tym sektorze boiska?

Kessie i Bennacer dali nam naprawdę wiele i odnotowali progres na poziomie indywidualnym. To samo tyczy się również ich współpracy na boisku i poza nim. To także zasługa Stefano Piolego, któremu udało się znaleźć wspólny język z zawodnikami. Planujemy dokonać kilku wzmocnień w pomocy. Czeka nas naprawdę długi i wymagający sezon i potrzebujemy dokonać odpowiednich wzmocnień. Z pewnością będziemy musieli coś zrobić. Dokonujemy oceny różnych hipotez i stale monitorujemy sytuację na rynku transferowym. 

Jaka będzie przyszłość Pobegi, Brescianiniego, Daniela Maldiniego i Colombo? Czy macie konkretne plany wobec tych zawodników?

Sektor młodzieżowy Milanu zawsze był miejscem na kreowanie nowych zawodników i rozwijanie ich talentów. Dla każdego zawodnika podchodzimy indywidualnie i chcemy dla każdego z nich znaleźć właściwą drogę. 

Wspomnieni zawodnicy są z nami od lat, wychowywali się w tym klubie i dlatego wyznają wartości naszego klubu. Pobega radził sobie bardzo dobrze w Pordenone. Chcemy zobaczyć jak sobie radzi i ocenić, ile może nam dać. Brescianini najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Serie B, aby zdobywać doświadczenie i móc regularnie grać. Maldini i Colombo powinni zostać z nami na kolejny sezon.

Czy Davide Calabria odejdzie latem z klubu? Od jakiegoś czasu mówi się o zainteresowaniu klubów z Hiszpanii, w tym Sevilli i Betisu...

Calabria jest naszym wychowankiem. Wiele osób często bagatelizuje wartość takich zawodników. W ostatnich latach radził sobie bardzo dobrze i nie uważamy go za zbywalnego. Na ten moment nie planujemy jego sprzedaży.

Czy Serge Aurier jest jednym z waszych celów transferowych na letnie mercato?

 Myślimy o wielu nazwiskach. Aurier to świetny zawodnik, ale na ten moment nie ma odpowiednich warunków, aby myśleć o jego transferze. W chwili obecnej Aurier nie jest naszym celem transferowym.

Czy negocjujecie wykup Ante Rebicia z Eintrachtu?

Oceniamy możliwość jego natychmiastowego wykupu. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć odpowiednie warunki ku temu, aby zostać z nami na dłużej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego dotychczasowych występów. W rundzie rewanżowej był niezwykły. Mamy nadzieję, że uda nam się go wykupić.

Komentarze