Marco Giampaolo po meczu z Feronikeli

Marco Giampaolo po meczu z Feronikeli

Marco Giampaolo wypowiedział się dla Milan TV po meczu z Feronikeli.  Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Feronikeli był najsłabszym przeciwnikiem, z którym mierzyliśmy się w ostatnim czasie. Istnieją pomysły, nad którymi warto pracować i ulepszać. Dzisiejszy mecz był okazją dla zawodników, którzy w ostatnim czasie grali mniej w ostatnich spotkaniach. Mimo to w takim spotkaniu jak dziś zawsze można coś wymyślić. W rozgrywkach ligowych z pewnością znajdą się drużyny, które będą grały gęsto w defensywie i będziemy musieli znaleźć sposób na przełamanie pewnych mechanizmów obronnych. Potrzebujemy wprowadzić w życie pewne pomysły i znaleźć sposób na jak najlepszą grę z przodu.

O pozycji trequartisty:

 Według mnie zawodnik na tej pozycji musi posiadać odpowiednią jakość. Mogę dać zawodnikom pewne wskazówki, jak powinni grać na tej pozycji, ale wszystko zależy od talentu piłkarza.

O Lucasie Paqueta i Bonaventurze:

Widzę Lucasa jako mezzalę. Pewne rzeczy wymagają poprawy i odpowiedniej dyscypliny. Lucas to instynktowny zawodnik.

Jack potrafi oddać strzał z daleka i wiele widzi na boisku. Musi on wrócić do odpowiedniej formy fizycznej, ponieważ nie grał on od wielu miesięcy. Będzie potrzebować sporo cierpliwości i pracy na odzyskaniem czucia w swoim ciele.

O Leão:

 On też wykazuje się instynktem. Są jednak momenty, w których potrzeba czegoś więcej niż instynktu. Niedawno dołączył do zespołu i muszę zrozumieć, jaka pozycja będzie dla niego najlepsza na boisku.

Komentarze

  • avatar
    Paolo03
    Potrzeba nam stabilizacji. Oby projekt z Giampaolo wypalił i żebyśmy szli razem z nim przez parę lat ,ponieważ w ostatnich latach było zbyt dużo zmian ( trenerzy, właściciel, kierownictwo, zawodnicy ). Wierzę w jego umiejętności trenerskie. Forza Marco!