Marchegiani: Dzięki błędom z poprzedniego sezonu, Gigio ukształtował swoją osobowość

Marchegiani: Dzięki błędom z poprzedniego sezonu, Gigio ukształtował swoją osobowość

Luca Marchegiani udzielił wywiadu dla Tuttosport, w którym to nawiązał do gry Gianluigiego Donnarummy oraz Samira Handanovicia. Oto, co były bramkarz Lazio miał do powiedzenia: 

Kto jest według Ciebie lepszym bramkarzem: Donnarumma czy Handanović?

Obaj są fenomenalni. Nie zamierzam jednak wywyższać jednego nad drugiego. Gdybym musiał wskazać dzisiaj, który z tej dwójki jest lepszy, wskazałbym Donnarummę. Gigio nie jest jeszcze nadzwyczajnym bramkarzem, ale ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeśli utrzyma tendencję wzrostową, może stać się jednym z najlepszych bramkarzy w historii. Będzie to jednak wymagało od niego wielkiej pracy.

Za Handanoviciem przemawia doświadczenie i jakość. W ubiegłym roku Gigio popełnił wiele błędów między słupkami, ale dzięki nim ukształtował swoją osobowość, poprawił komunikację z obroną i grę nogami. Bramkarz musi popełniać pewne błędy, ponieważ dzięki nim nie powtórzy ich w przyszłości. Donnarumma wciąż się rozwija, coraz więcej gra dla drużyny narodowej. Gra dla Squadra Azzurra może mu tylko pomóc.

Czy Gigio może się obawiać konkurencji ze strony Reiny?

Według mnie dzięki wspólnym treningom, każdy z nich może się czegoś nauczyć od siebie. To od Gattuso zależy, który z nich będzie grał. Treningi z tak doświadczonym bramkarzem jak Reina, mogą być dodatkowym impulsem dla Gigio. Gdyby Gattuso kwestionował co tydzień prawo rywalizacji o wyjściowy skład między nimi, treningi stałyby się bezproduktywne i to niosłoby ze sobą dodatkowy stres.  Nie wydaje mi się jednak, aby tak było.

O Derbach della Madonnina: 

To będzie dobre spotkanie. Milan gra dobrą piłkę, zdarza mu się popełnić błędy, ale da się zauważyć właściwość ciężka rozwoju. W każdym meczem Rossoneri grają coraz lepiej. Inter to zespół, który może zrobić różnice w wielu elementach gry.

Czy Milan może wygrać to spotkanie? Jeśli Milan zagra swoją piłkę i utrzyma Inter z dala od swojej bramki, myślę, że Rossoneri mogą zdobyć komplet punktów w tym meczu.

Kto może się okazać kluczowy dla przebiegu tego meczu?

To spotkanie będzie rywalizacją między Higuainem i Icardim. To oni zadecydują o losach tego meczu.


Komentarze