Leonardo: Mamy umowę z Flamengo w sprawie Paquety

Leonardo: Mamy umowę z Flamengo w sprawie Paquety

Leonardo udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia:

O Paquecie:

Nie mam zbyt wiele do powiedzenia na ten temat. Mamy zawartą podstawową umowę z Flamengo. Rynek transferowy we Włoszech otwiera się ponownie w styczniu. Nie mamy zbyt wiele do zrobienia przed oficjalnym ogłoszeniem transferu. Teraz musimy myśleć tylko o lidze i Lidze Europy, a nie o mercato. Jaki to jest zawodnik? Na chwilę obecną jest zawodnikiem Flamengo. Wciąż musi rozgrywać swoje spotkania w lidze brazylijskiej. Musimy poczekać do 3.stycznia.

O Ibrahimoviciu:

Plotki są czymś normalnym. Mam z nim bardzo dobre relacje. Kiedy przybyliśmy do Milanu, pomyśleliśmy sobie, że w wieku 37.lat może nam jeszcze wiele dać. Na ten moment mercato jest zamknięte. Musimy ze spokojem podchodzić do swojej pracy. Nie możemy zapominać, że musimy przestrzegać finansowego Fair Play. Chcemy zbudować konkurencyjny zespół.

O Liedholmie [nawiązanie do piłkarza Milanu, na którego cześć nazwano nagrodę dla wybitnych jednostek w świecie calcio, przyp.red.]:

Liedholm to symbol elegancji i sympatii. Jego ironia była klasyczna. Nie mam sobie tej ironii, ale jego osoba jest dla mnie punktem odniesienia.

O Finansowym Fair Play:

Musimy przestrzegać pewnych reguł. Nie możemy zapominać, gdzie zaczynaliśmy. Jeszcze 3 miesiące temu nie byliśmy nawet w Lidze Europy.

O Derbach della Madonnina:

Derby to zawsze derby. Można na ich temat powiedzieć naprawdę wiele. Każda historia z nimi związana zaczyna się od pierwszego gwizdka sędziego. Nasz zespół wciąż się rozwija. To spotkanie będzie dane w świetnym testem. Widzę zespół, który jest coraz bardziej świadomy tego, co potrafi, rozumie, że potrafi robić ważne rzeczy.

O Higuainie:

To pewny punkt naszego zespołu. Jego przybycie wpłynęło pozytywnie na nasz zespół. To prawdziwy przywódca.

O drużynie:

Suso to prawdziwy talent. Miło jest widzieć go w naszych barwach. Cieszę się, że jest doceniany przez Luisa Enrique.

Mamy w swoich szeregach wielu młodych i ważnych zawodników. Biglia jest punktem odniesienia dla całego zespołu. Kessie ma odpowiednią siłę fizyczną i świetną technikę. Jack posiada niemałe doświadczenie, pomaga kolegom z zespołu i zdobywa bramki. Calhanoglu musi być bardziej zaangażowany w to, co robi i nie myśleć aż tyle na boisku. Cutrone ma energię i zaraża swoją witalnością. Castillejo i Laxalt również są dla nas ważni. Bakayoko również zasługuje na pochwałę.

O Gallianim i Berlusconim:

Cieszę się ich szczęściem. Oni nie mogą żyć bez piłki. Zakup Monzy to piękna historia. Ich Milan pozostawił po sobie wiele pięknych wspomnień i emocji. Jesteśmy teraz inną społecznością, ale wartości pozostają w nim niezmienne.

Komentarze

 • avatar
  Slaviio
  Paqueta Mam nadzieje ze to będzie nowy Leonardo na skrzydle w zespole milanu
  • avatar
   casusius
   A ja mam nadzieję, że nowy Kaka' .