Malick Thiaw dołączy do Milanu

Malick Thiaw dołączy do Milanu

Stefano Pioli ma kolejny powód do zadowolenia. Jego podopieczni przyzwoicie zaczęli sezon i znajdują się w czołówce tabeli Serie A. Dodatkowo, włoski szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji kolejnego środkowego obrońcę. Za kwotę pięciu milionów euro, do Mediolanu przeniesie się Malick Thiaw.

Thiaw jest Niemcem, pochodzenia fińskiego. Od 2015 roku był piłkarzem FC Schalke 04. Przez pierwsze pięć lat występował w drużynach juniorskich. W pierwszej ekipie klubu z Gelsenkirchen zadebiutował w sezonie 2019/20. W minionym sezonie zaliczył 31 występów na poziomie drugiej Bundesligi, pomagając Schalke w powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Bieżące rozgrywki rozpoczął jako podstawowy stoper Die Kõnigsblauen. Thiaw jest także reprezentantem Niemiec do lat 21. Jego transfer jest zgodny z filozofią Milanu, który stara się stawiać na młodych graczy, wykazujących potencjał wejścia na europejski poziom. Idealnym tego przykładem jest choćby przyszły kolega Thiawa z formacji defensywnej Mistrza Włoch – Pierre Kalulu. Za swojego podstawowego dziś stopera, ekipa z Mediolanu zapłaciła przed dwoma laty niewiele ponad milion euro, wyciągając go z rezerw Lyonu.

Stefano Pioli będzie miał po przyjściu Thiawa większą możliwość rotowania obrońcami, w obliczu konieczności gry na trzech frontach. Po tym, gdy Milan opuścił Alessio Romagnoli , w klubie pozostało zaledwie czterech środkowych obrońców – Kalulu, Fikayo Tomori, Matteo Gabbia i wracający do zdrowia Simon Kjær.Zdjęcie: 90min.com

Komentarze