Maldini: Zdrowe i wolne od długów kierownictwo nie może być powstrzymywane od inwestowania

Maldini: Zdrowe i wolne od długów kierownictwo nie może być powstrzymywane od inwestowania

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla DAZN. Oto, działacz Milanu miał do powiedzenia.

O Lazio:

Gramy z nimi o Ligę Mistrzów i Puchar Włoch. Mamy trudności z zespołami, które są przed nami w ligowej tabeli. Przez tego typu spotkania straciliśmy prawie wszystko. Gdyby udało nam się wygrać sobotnie spotkanie z Lazio oraz z zespołami przed nami, mielibyśmy przewagę w bezpośredniej konfrontacji nad wszystkimi. 

Lazio to zespół, który w ostatnich latach często gra w pucharach. Biancocelesti posiadają w swoim składzie jakościowych zawodników. W jutrzejszym spotkaniu postaramy się wykonać swoją pracę jak najlepiej. 

O Lidze Mistrzów:

 Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ po tylu latach jesteśmy blisko realizacji naszego celu.  Teraz musimy zaprezentować wszystkie nasze atuty i walczyć do samego końca. W ostatnim czasie przechodziliśmy przez trudny moment, ale wciąż zajmujemy czwarte miejsce w tabeli. Mieliśmy swoje wzloty i upadki, podobnie jak wszystkie inne zespoły w lidze z wyjątkiem Juventusu. Po raz pierwszy od siedmiu lat gramy o coś ważnego. Ta iskra sprawia, że wierzymy w to, że jesteśmy faworytami w walce o czwarte miejsce.

O meczu z Juventusem:

 Nigdy nie uważałem porażek za coś dobrego. Muszę jednak powiedzieć, że mecz w Turynie dał nam dodatkową motywację. Przekonaliśmy się, że jesteśmy na dobrym poziomie pod względem fizycznym, taktycznym i technicznym. Pomimo porażki z Juventusem, nasze morale wzrosły.

O Gattuso:

 Czy Gattuso będzie trenerem Milanu w przyszłym sezonie? Do tej pory bardzo dobrze wykonywał swoją pracę i nigdy nie był kwestionowany przez kogokolwiek z kierownictwa. Mamy do niego wielkie zaufanie i niewłaściwe jest mówienie o tym, co wydarzy się w przyszłym sezonie.

O Romagnolim:

 Potrzeba czasu, aby móc ocenić zawodników, a przede wszystkim ocenić kapitanów. Paradoksalnie stałem się pierwszym kapitanem drużyny narodowej w 1994 roku, kiedy Franco Baresi zakończył swoją karierę reprezentacyjną. Wówczas zdałem sobie sprawę z tego, że w pewnym wieku niektóre rzeczy nie są naturalne. 

Poprosiliśmy Alessio, aby został nowym kapitanem zespołu i do tej pory spisuje się bardzo dobrze. On jest dość cichym zawodnikiem, podobnie jak ja. Zarówno ja jak i Baresi udzielamy mu wskazówek w oparciu o swój charakter. Romagnoli jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji, gra dla drużyny narodowej i musi konsekwentnie osiągać swoje cele i wygrywać z Milanem. Z pewnością ostatnie lata w Milanie nie pomogły Romagnolemu, ale oczekujemy, że pomoże on Milanowi nawiązać do sukcesów z przeszłości. 

O UEFA:

 Komunikat UEFA nie jest dla nas zaskoczeniem. Ta sprawa zostanie rozwiązana pod koniec sezonu. Przed pojawieniem się Finansowego Fair Play, deficyt europejskiej piłki nożnej wynosił 2 miliardy euro. Dzięki FFP ten dług został anulowany.  Prawdą jest, że zdrowe i wolne od długów kierownictwo nie może być powstrzymywane od inwestowania, aby osiągnąć coś wielkiego, ponieważ w przeciwnym razie luka w stosunku do wielkich zespołów z Europy nie zostanie wypełniona i zawsze będzie taka sama.

Czy wczorajszy komunikat może wpłynąć na przyszły sezon? 

Być może pojawią się jakieś sankcje, ale to, co wydarzyło się w ostatnich dniach jest nam dobrze znane.

Komentarze

 • avatar
  primo2p
  Ciekawe czy to przypadek, że w Milanie pojawił się Malrini i od razu walczymy z realną szansą o awans do LM.
  Taka postać, inteligencja, jak i autorytet na pewno mają pozytywny wpływ.
  • avatar
   MK92
   Racja, Paolo to klasa sama w sobie, prawdziwy lider, który samą swoją obecnością w Milanello oraz charyzmą motywuje wszystkich do odbudowy Milanu. Strasznie się cieszę, że on z nami jest. Ciężko znaleźć słowa uznania dla niego czy Baresiego. Takich legend już nie będzie chyba nigdy.