Maldini: Winę ponosi kierownictwo, trener i zawodnicy

Maldini: Winę ponosi kierownictwo, trener i zawodnicy

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O Giampaolo:

 Trener był naszym wspólnym wyborem. Zawsze będziemy go bronić. Dobrze jest dać mu czas. Wiemy, że dysponujemy młodym zespołem i, że po drodze mogą pojawić się problemy. Myśleliśmy, że po sześciu kolejkach poradzimy sobie lepiej. Cztery porażki w sześciu meczach to naprawdę dużo. Jakość gry jest niezadowalająca.

 O obecnej chwili:

 W tej chwili wydaje się, że nie ma wyjścia z całej sytuacji. Można jednak wyjść z tej sytuacji poprzez pracę nad ulepszeniem gry zespołu, która nie funkcjonuje tak jak powinna. Wiedzieliśmy o tym, że mając młody zespół, mogą pojawić się pewne trudności. Należy wziąć również pod uwagę San Siro i wpływ kibiców na zawodników.

O winie:

 Winę ponosi kierownictwo, trener i zawodnicy. Rozumiemy fanów, którzy demonstrują swoje niezadowolenie poprzez absencje na meczach swojego zespołu. W ubiegłym sezonie nie oferowaliśmy pięknej gry. Mimo że zabrakło nam tylko punktu do Ligi Mistrzów, Nasi fani zawsze przy nas byli. Protesty kibiców są czymś normalnym.

 Co teraz należy zrobić?

 Musimy być wobec siebie samokrytyczni. Jesteśmy po szóstej kolejce i niemal wszystko wydaje się być stracone. Czasem do odwrócenia sytuacji wystarczy jeden moment. To, co może martwić to inwolucja między grą w Turynie, a dzisiejszą.

O problemach:

 Zaczęliśmy proces przebudowy zespołu, który dobrze radził sobie w sparingach. Potem wróciliśmy do rozgrywek ligowych. Zauważyliśmy ruch w środkowej części boiska i napotkaliśmy wiele trudności. Być może wyjaśnienie kryje się w grze na San Siro. Herb Milanu sprawia, że grasz z bardzo ciężką koszulkąi i z myślą o zespole z przeszłości. Ta koszulka swoje waży, szczególnie dla nowych zawodników.

O swojej roli:

 Rola zawsze leży w połowie drogi między kierownictwem, a zarządzaniem obszarem sportowym. Dzielimy się problemami z trenerem i zawodnikami. Dysponujemy zespołem złożonym z bardzo dobrych zawodników. Najczęściej wiele oczekujemy nie od dobrych zawodników, ale od tych, którzy w trudnych momentach potrafią pokazać swoje atrybuty. Sprowadzanie młodych zawodników z niewielkim doświadczeniem naraża Cię na pewne ryzyko, którego jesteśmy świadomi. 

 O formacji:

 Piłka nożna nie może być ograniczona przez liczby i schematy. W ostatnim czasie zaliczyliśmy spore wzloty i upadki. Musimy zrozumieć w jakich obszarach należy działać, aby naprawić pewne rzeczy, szczególnie te, które źle funkcjonują.

Komentarze

 • avatar
  Bartol
  Paolo powiedz jak jest, wybory są dopiero 13 października w Polsce, nie musisz się slizgac. Winę ponosi trener, bo zostały stworzone mu warunki pracy i zostali sprowadzeni zawodnicy, jakich chciał. Brak autorytetu na lawce i kilku doświadczonych zawodnikow w składzie to jest problem - patrz jak wykonać zadanie - Inter.....
  • avatar
   Pato
   No chyba średnio, Giampaolo chciał drugiego napastnika pokroju Correi, i rozgrywającego. Dostał / został Suso, i zmianę systemu. Uważam że Maldini przynajmniej uczciwie widzi że przede wszystkim nawalili oni z Gazidisem, Bobanem i Massarą, marnym mercato - zaczynając od oszczędnosci na trenerze (oni sciagneli Giampaolo za 2 mln), dalej nie wykupując Bakayoko i robiąc transfery typu Hernandez jak było trzech innych lewych obrońców, a zapomnieli o rozgrywającym dla trenera który wiadomo że chciał grać 4-3-1-2... czego dalej zrobić nie może.
  • avatar
   Mikory
   Z tego co mi wiadomo to trener chciał zostawiać Suso i teraz cały czas nim gra niestety. A co do dobrej gry w sparingach to nie widziałem takiego meczu. Młodzi zawodnicy też nie są problemem Leao się sprawdza. Jak ktoś umie grać to to pokaże.
  • avatar
   Bartol
   No średnio, średnio, ale im to wychodzi, miał skład Gattuso z zeszłego sezonu plus nowych zawodników i rozmontowal system, wykrecili wszystkie śrubki - Marco. Teraz mydlenie oczu. Wszystko do czasu. Correa był nieosiągalny przez FFP. Rozgrywającego to mamy Paquete a Suso został, miał być 10 u Marco. Wszyscy widzimy jak sobie radzi. Hernandez lepszy od Rodrigueza i Contiegi na boku także na plus. Także argumenty nietrafione. Jak można mówić o marnym mercato skoro pierwsze 4 kolejki gra się stara gwardia i w ostatnich dwóch robi się rewolte. Mercato na miarę możliwości. Wszyscy kochamy Maldiniego, ale to człowiek i też robi błędy i nie bójmy się tego mówić.
 • avatar
  Andre
  Kończ Maldini pieprzyć głupoty i wstydu oszczędź...
 • avatar
  Tigrrus#17
  Myślę, że teraz nie bardzo jest czas na przerzucanie się błotem czyj pomysł zadziałał, a czyj nie.
  Pewne jest jedno. Giampaolo nie nadaje się na trenera Milanu i trzeba go zamienić czym prędzej. Nie chcę słuchać jakiegoś bełkotu, że trzeba dać czas, szansę, obdarzyć zaufaniem i inne ceregiele. Facet miał zespół, który coś tam sobą reprezentował i zrównał wszystko z ziemią, po czym twierdzi po meczu, że może za dużo na siebie wzięli oczekując zwycięstwa w meczu z fiołkami.
  To jest jawny sabotaż, natychmiast leci dla niego dyscyplinarka i szukać nowego trenera. Można nawet zostawić zawodników na tydzień bez nikogo, bo i tak nie będzie różnicy po tym co było widać wczoraj.
  LM i LE już dawno odplynely, ale utrzymajmy się chociaż w lidze w tym sezonie.
 • avatar
  MK92
  Maldini po prostu studzi emocje. Może to i dobrze, bo bardziej rozgrzane chyba już być nie powinny.