Maldini: UEFA potrzebuje Milanu

Maldini: UEFA potrzebuje Milanu

Paolo Maldini wypowiedział się dla Sky po losowaniu grup Ligi Europy. Oto co przedstawiciel Milanu miał do powiedzenia:

Dobrze tu znowu być. Moja rola zupełnie się zmieniła. Jestem zadowolony z losowania. Betis nie będzie dla nas łatwym przeciwnikiem i może sprawić nam trudności. Chcemy zajść w tych rozgrywkach tak daleko, jak to będzie możliwe.

Raport dotyczący przebudowy dla UEFA? Nie sądzę. UEFA potrzebuje Milanu. Milan napisał wielką historię sukcesów dla wielu turniejów. Jeśli poradzimy sobie na poziomie finansowym, nie będziemy mieć z nimi problemów.

Milan wśród faworytów Ligi Europy? Ten trend zmienił się w ostatnich latach. Rywalizacja w tych rozgrywkach jest poważnie traktowana przez włoskie zespoły. Jakość i konkurencja wśród drużyn wzrosła nie będzie łatwo nam rywalizować w Europie.

Gattuso mówi, że potrzebuje zmiany mentalności wśród zawodników? Ten zespół jest wystarczająco młody. Posiadanie w drużynie takich zawodników jak Higuain jest bardzo ważne. Jestem działaczem z niewielkim doświadczenie, ale z dużym doświadczeniem na boisku. Wizyty w Milanello i rozmowa z Gattuso mogą dać coś więcej tej drużynie.

Czy łatwiej jest zająć czwarte miejsce w lidze czy wygrać Ligę Europy? Poza pierwszą rundą Ligi Europy, sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Nie możemy liczyć tylko na błędy ze strony konkurencji. Zgodnie z naszym osądem, możemy rywalizować o pierwsze cztery miejsca w lidze i przeprowadzić doskonałą kampanię w Lidze Europy. Absurdem jest jednak decydowanie, które rozgrywki należy traktować poważnie, a które nie.


Komentarze