Maldini: Ten Milan przypomina Gattuso

Maldini: Ten Milan przypomina Gattuso

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co działacz ekipy rossonerich miał do powiedzenia. 

O Gattuso:

Poprawiliśmy się pod wieloma aspektami. Musimy poprawić tożsamość naszej gry. Mamy więcej sposobów na osiągnięcie dobrego rezultatu. Ten Milan przypomina Gattuso. Trener jest odzwierciedleniem swojego zespołu. To jest nasz styl gry.

O czwartym miejscu:

Zawodnicy i klub wierzą w realizację tego celu pomimo wszystkich trudności z jakimi mierzymy się w ostatnim czasie. Mamy pewne ograniczenia, które nie pozwalają nam na pewne inwestycje. Wierzymy jednak w ten zespół i trenera, do którego mamy pełne zaufanie.

O Gazidisie:

Jego CV mówi samo za siebie. On jest zaszczycony, że tutaj jest. Gazidis chcę widzieć wszystko i poznać wszystkich. Jest poważną osobą, która chce robić wiele dla tej społeczności.

O mercato:

To normalne, że mamy pewne pomysły. Chcemy zrobić wszystko, aby dostać się do pierwszej czwórki w tabeli na koniec sezonu. Jeśli możemy coś zrobić, zrobimy to. Nadal jesteśmy zadowoleni z tego zespołu. Wśród nas jest kilku zawodników z wygasającymi kontraktami, którzy wykazują się wielkim profesjonalizmem.

O fanach:

Entuzjazm powrócił. Nasi fani wiedzą, że mamy poważny projekt. Przyszłość klubu jest jasna, mamy solidnych właścicieli. Oczywiście, że są pewne trudności, ale wiemy, co musimy z nimi zrobić.

O roli w kierownictwie:

To nie jest łatwa praca, różni się od bycia na boisku. Miło jest pracować z Leonardo, dużo się od niego uczę.

O Paquecie:

Brazylijczycy zwykle nie mają trudności z aklimatyzacją. Po długim sezonie będzie musiał odpocząć. Myślę, że zawita on na boisku w styczniu.

Komentarze

  • avatar
    Pato
    Co ja bym dał żeby ten Milan przypominał Kake i Pato ;-p Paqueta ratuj!