Maldini: Przed nami jest jeszcze bardzo długa droga

Maldini: Przed nami jest jeszcze bardzo długa droga

Paolo Maldini wypowiedział się dla Sky po meczu z Cagliari. Oto co działacz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

O słowach Gattuso:

Zgadzam się z jego słowami. Ta drużyna musi kształtować swoją mentalność. Nie możemy zapominać, że poprzednim sezonie zajęliśmy szóste miejsce. Przed nami jest jeszcze bardzo długa droga.

O meczu z Cagliari:

Wiedzieliśmy, że Cagliari wejdzie w sposób zdecydowany w to spotkanie. Strata punktów z nimi nie powinna mieć miejsca. Musimy się poprawić pod względem fizycznym, nawet jeśli pod pod względem technicznym jesteśmy silniejsi od innych. Pod względem fizycznym musimy być odpowiednio przygotowani.

O projekcie Milanu:

Ten projekt jest dla nas ważny. Zamierzamy doprowadzić ten zespół na szczyt. Posiadamy św drużynie wielu młodych zawodników, którzy nie są jeszcze przekonani o tym, co mogą dać temu zespołowi. Musimy o tym porozmawiać z naszym kierownictwem.

O walce o czołowe lokaty w lidze:

Naszym celem jest powrót do Ligi Mistrzów i osiągnięcie dobrych wyników w Lidze Europy. Jesteśmy zdecydowanie daleko od tego, aby móc nawiązać z równą walkę z Juventusem. Dokonywanie porównań między nami jest na ten moment bez sensu, szczególnie na tym etapie rozgrywek.

O wywiadach z zawodnikami:

Nigdy nie lubiłem tego robić. Zawsze wypowiadają się w sposób stonowany.

O tym, co można poprawić:

Musimy przyśpieszyć proces zbieranie doświadczenia. Nasz zespół nie jest jeszcze świadomy, jaki jest silny. Rozmowa z nimi może wpłynąć na nich pozytywnie. Może okazać się ona fundamentalna.

O byłych Milanistach:

Wszyscy ci którzy mieli okazję trenować w Milanello są przez nas mile widziani. Bardzo chętnie wróciłem do Milanu i nie miałbym nic przeciwko, gdyby inni poszli moim śladem. Chcemy zaangażować byłych zawodników, którzy mogą dać coś Milanowi w przyszłości.

O Higuainie:

Jak dla każdego napastnika zdobywanie bramek jest wszystkim. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi z jego pierwszej bramki w naszych barwach. Mam nadzieję, że padnie ich zdecydowanie więcej.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Wypowiedź Maldiniego bardzo trzeźwa, odnosząca się do bolączek tego Milanu.