Maldini: Nie rozumiem, dlaczego po raz trzeci sędzia nie skorzystał z VAR-u

Maldini: Nie rozumiem, dlaczego po raz trzeci sędzia nie skorzystał z VAR-u

Paolo Maldini wypowiedział się dla DAZN i Sky Sport. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Moim zdaniem graliśmy lepiej niż Fiorentina i zasłużyliśmy na coś więcej w tym meczu. Niestety nie udało nam się zagrać w odpowiedni sposób. Jestem trochę poirytowany z powodu rzutu karnego. W ostatnich meczach staraliśmy się zrozumieć decyzje sędziów, ale mimo powtórek VAR nie byliśmy do nich przekonani. Nie rozumiem okoliczności podyktowania tego rzutu karnego. Dwa lata temu czułem się znacznie bezpieczniej jeśli chodzi o poziom sędziowania. Powiedziano nam, że kontakt z drugim zawodnikiem może być decydujący w takich sytuacjach. Wystarczyło, że sędzia przegapił 30 sekund powtórki, aby móc dokładnie przeanalizować całą sytuację. Od tamtej pory nasza gra zmieniła się negatywnie.

 O zespole:

 Jesteśmy młodym zespołem. Trudno jest utrzymać koncentrację przez pełne 90 minut, szczególnie gdy jest się pod presją i dzieją się dziwne rzeczy na boisku. W dzisiejszym meczu większość błędów była po naszej stronie. To spotkanie było pod naszą kontrolą. Mimo przewagi, nasz zespół nie radził sobie dobrze.

O Gabbii:

 W ostatnim czasie dokonał niesamowitego progresu. Dołączył do nas z Lucchese, zdobył zaufanie Giampaolo, a następnie Piolego. Zamiast pozyskać kogoś dodatkowego w miejsce Duarte, zdecydowaliśmy się zatrzymać Gabbię.

O grze zespołu:

 Milan musi być odważny i zawsze wychodzić na boisko z myślą o wygranej. W tym sezonie dokonaliśmy zmiany szkoleniowca. Wcześniej przechodziliśmy przez bolesny moment, ale teraz widać pewne podstawy na przyszłość.

O VAR:

VAR musi zostać uproszczony lub być bardziej dokładny. Brak dokładnej weryfikacji boli nas wszystkich. Rozwiązałoby to wiele problemów. Korzystanie z tej technologii musi być bardziej dokładne.

Dzisiaj VAR anulował bramkę Ibrahimovicia i wykluczył Dalberta. Nie rozumiem, dlaczego po raz trzeci sędzia nie skorzystał z VAR-u. Sądząc po kontakcie, nie był on zbyt wystarczający i skomplikowany do analizy. Nie sądzę, aby sędzia bez problemu uznał, że kontakt między zawodnikami był na tyle silny, że powinien zostać podyktowany rzut karny. Nigdy nie widziałem tak podyktowanego rzutu karnego. Moim zdaniem decyzja ta powinna być skonsultowana z udziałem technologii VAR.

O Rebiciu:

Rebić został wypożyczony na 2 lata. Wypożyczenie nic nas nie kosztowało. Negocjacje z Andre Silvą przebiegały niezależnie. Są to dwa odrębne transfery.

O Rangnicku: 

Rangnick nie jest według mnie odpowiednim profilem dla Milanu.

O Ibrahimoviciu:

Umowa Ibry obowiązuje przez 6 miesięcy i posiada klauzulę automatycznego przedłużenia w przypadku awansu do Ligi Mistrzów. Jeśli ten cel nie zostanie osiągnięty, z pewnością usiądziemy do stołu. Ibra stanowi wartość dodaną dla tego zespołu. On jest zawsze otwarty na dialog. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z tej rozmowy. Kolejny raz potwierdza się, że z tym Rangnickiem coś jest na rzeczy, bo nasza legenda wcale nie zaprzeczyła jakimkolwiek kontaktom z Niemcem. Jego zdanie na temat byłego opiekuna Lipska też współgra z tym, o czym pisały media w ostatnich dniach. Co do poziomu sędziowania we Włoszech, to oczywiście pełna zgoda z Maldinim.
 • avatar
  Paolo03
  Kolejny raz w tym sezonie zostajemy źle potraktowani przez sędziego. Szkoda gadać bo punkty nam uciekły.
 • avatar
  BF
  oczywiście Rangnick nie jest dla Paolo odpowiedni bo zajmie jego miejsce ^