Maldini: Nie pracujemy nad poprawą naszych statystyk, ale nad sukcesami

Maldini: Nie pracujemy nad poprawą naszych statystyk, ale nad sukcesami

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

Nie pracujemy nad poprawą naszych statystyk, ale nad sukcesami. Jeśli mam być szczery to nie spodziewałem się tak długiej serii bez porażki w lidze. Oznaki dobrej gry widziałem już w styczniu, nim świat się zatrzymał. 

 Wyniki z 2020 roku potwierdzają naszą dobrą grę. Tak naprawdę nasz sezon trwa już 2 lata. Mamy jasno ustalone cele i z każdym rokiem chcemy radzi sobie coraz lepiej. Udało nam się zakwalifikować do Ligi Europy. Naszym następnym celem jest Liga Mistrzów. To byłby absurd, gdybyśmy nie spróbowali osiągnąć tego celu.

O Scudetto:

 Milan wciąż marzy i nie chce przestać tego robić. Nikt z nas się nie poddaje. Zawsze proszę zawodników, aby byli ambitni i dawali z siebie wszystko. Ambicja i entuzjazm są kluczowe. Jesteśmy wyjątkowym klubem, więc wszystko jest możliwe. Zobaczymy co się wydarzy pod koniec sezonu.

O Piolim:

Nasz trener jest wyjątkową postacią, która wnosi wiele spokoju, równowagi, wrażliwości, ale też intensywności. Pioli jest zaskakującą osobą. Wszyscy razem rozwijamy się. W naszym klubie powstała iskra, której być może nie ma w innych klubach.

O doświadczonych zawodnikach:

Tacy zawodnicy pozytywnie wpływają na nasz rozwój. Teraz jesteśmy bardziej pewni siebie niż 4 miesiące temu. 

Komentarze