Maldini: Możemy czuć się rozczarowani tym wynikiem

Maldini: Możemy czuć się rozczarowani tym wynikiem

Paolo Maldini wypowiedział się dla Rai Sport i Milannews.it po meczu z Juventusem. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

 O meczu:

 Moim zdaniem rozegraliśmy świetne spotkanie. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale remis przeciwko tak dobrej drużynie jak Juventus jest dobrym rezultatem. Możemy czuć się rozczarowani tym wynikiem, ale nie możemy sobie nic zarzucić. 

O rzucie karnym:

 Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Dzisiejszej nocy nie zastanawiałbym się nad takimi rzeczami, nawet jeśli są one kontrowersyjne. Rozegraliśmy dzisiaj świetne spotkanie przeciwko wysokiej jakości drużynie. 

O drużynie:

 Wciąż musimy się rozwijać. Nie osiągnęliśmy maksymalnego poziomu naszych możliwości. Stwarzamy sobie wiele sytuacji bramkowych, ale wykorzystujemy tylko niektóre z nich. Musimy być bardziej cyniczni pod bramką rywala. Jest mi przykro, ponieważ nie udało nam się wygrać, ale taka już jest piłka nożna.

O rewanżu:

 Będziemy podchodzić do tego spotkania bez Ibry, Theo i Castillejo. Nasz skład liczy więcej niż 11 zawodników, więc nie powinno być problemu ze skompletowaniem wyjściowej jedenastki. Z pewnością stworzymy pewną jedenastkę, która będzie walczyć do samego końca. Nie możemy się ograniczać. W ostatnim miesiącu nasz zespół dokonał skoku jakościowego. Porażka w derbach mogła nas zabić z mentalnego punktu widzenia. Mimo to, udało nam się pójść inną drogą. 

 O zaletach Milanu:

 Mila składa się z zawodników, kierownictwa i trenera. Nie możemy także zapominać o naszych kibicach. Ludzie chcą zobaczyć dobrą piłkę, a Milan właśnie taką teraz gra.

 O sędziowaniu:

 Po takim meczu wolę nie mówić nic o pracy arbitrów. Wolę skupić się na zespole.

Komentarze